Ya ellerini verirsin ya da çekersin..

acı veren şey nedir aşkta?? Yanında çok yakınında olduğun halde asla ulaşamayacağını bilmek mi bunu idrak edemeden platonik bir aşkın dalgalarında yüzdükten sonra gerçeği öğrenemeden boğulmak mı? Her ikiside acı verici..Her ikiside yakar kavurur sendeki aşka dair herşeyi bir daha eskisi gibi sevemeyeceğini düşünene kadar..Aşka dair tüm umutlarını yakıp küllerini güçlü bir rüzgarla uzaklara savurana kadar..

Bunla da bitmez aşkın zalimliği..Uzun zaman sonra kabuk bağlamış yaralarını tekrar eşeler..Yıllarca unutmaya çalıştığın o gözleri tekrar çıkarır karşına..Tekrar canın acır çığlıkların düğümlenir boğazına.. Engel olamazsın kalbindeki en acı tatlı o duyguya..Bir yandan nefret edersin bir yandan delicesine seversin..Bir doktor gibi olursun hastanda kalbin!..Hem hastandan nefret edersin hemde onu hayatta tutmaya çalışırsın..

Aşktan bıktığın bir gün tekrar çıkıverir karşına..Gözlerini sana dikerek bakar sanki hiçbir şey yapmamıştır hiç bir acı çektirmemiştir sana..Ellerinden tutar en zayıf anında..

Ya ellerini verirsin ya da çekersin..