Yenilmeyi Göze Alacaksın!

Aşkı istiyorsan yenilmeyi göze alacaksın. Düşüp dizlerini kanatmayı ellerini kirletmeyi kalbini delik deşik etmeyi yere düşmeyi göze alacaksın.

Aşk gelirken yanında senet sepet getirmez ki! Kim sana garanti edebilir ömür boyu süreceğini? Kim garantisini verebilir yaşayacağı yılların? Yarın sabah uyandığında hala aynı kişiyi seviyor olacağının yeminini edemezsin çünkü bilemezsin.

Aşk yenilmeyi göze almaktır. Her şeye rağmen bütün riskleri bilerek suya atlar gibi duygularının içine düşerek sonuna kadar yaşamaktır aşk; yani biraz cesaret gerektirir.

Aşık olmak istiyorsan arkasına “ama fakat” koymayacaksın! Senin şartlarınla gelmez aşk dediğin; ayrıca istediğin maddeyi sırala alt alta aşk onlarla hiç ilgilenmez.

Aşkı hayatına istiyorsan önce olduğu gibi kabulleneceksin ve buna kendinden başlayacaksın. Başkasını doğal haliyle kabul etmek ve sevmek daha kolaydır çünkü işine gelmezse koyarsın araya duvarı kimse geçemez. Kendini olduğun gibi sevebilecek misin?

Beğenmediğin yönlerinle önce kendini sevip hoş göreceksin. Sonra aşkı kabullenmek girecek sıraya ardından başkalarını oldukları halleriyle sevmeyi becereceksin.

Teslim olacaksın yani; kadere Yaratana neye inanıyorsan ona inandığın ve teslim olduğun gibi bırakacaksın kendini aşkın kollarına…

Aşkla pazarlığa oturursan kaybedersin. Ömür boyu sürecek seni şöyle sevecek şu şartlarla olacak dersen; daha uzun zaman beklersin. Sonunda hep yanlış yola çıkar aşktan da vazgeçersin.

Aşkın aslında ne olduğunu öğreneceksin. Aşk belki de senin düşündüğün gibi değildir. Bu ihtimali cebine koyarak yola devam edeceksin.

Yenilmeyi düşmeyi darbe almayı göze alıyorsan aşka gideceksin. Yoksa aşk sandığın yalnızlıklarda bir ömür boyu sürünüp aşk diye hep başka yerlere küfür edeceksin!

Candan Ünal