Sadece kalp için hasat zamanı yoktur

Âşıklar sadece daha iyiyi umut etmeyi değil onu yapmak için çaba göstermeyi de öğrenirler. Aşkı sıradan şeylerin tutsağı yapmak onun tutkusunu almak ve onu sonsuza kadar yitirmek demektir.

Gerçek sevgi kimin daha karlı çıkacağını düşünmeden bir insana vermeyi düşünmektir.Engellere üzerinden asılacak fırsatlar olarak bakarsak sadece çözüm bulmakla kalmayızkendimizin genel sorun çözme yeteneklerini de artırırız.

Sevgi yetişmek için en verimli toprağı sunar bize. Sevgi eski yaraları açmak değildir; onları kapatmaktır. Ayağa kalkıp yasamaya devam etmek demektir.

Kalp; tutkularımızın yasadığı yerdir. Çok narindir kolayca kırılır ama inanılmaz derecede esnektir. Kalbi aldatmaya çalışmanın anlamı yoktur. Onun yasaması bizim dürüstlüğümüze bağlıdır.

Yasam sevgiyle de korkuyla da yürütülse her zaman bir serüvendir. Korku yaşamın sınırlandırılmasıdır hayırdır. Sevgi yaşamın özgürlüğe kavuşturulmasıdır. EVET deyin.

Derdin ne kadar oturmuş görünüşün ne kadar umutsuz yanlışın ne kadar büyük olduğu hiç fark etmez. Sevgiyi yeteri derecede anlamak hepsini yok edecektir. Olgun insan pek çok yol pek çok çözüm ve pek çok sonuç olduğunu bilir.

Sevgi kusursuzlukta ısrar etmez. Ama kim olduğumuz ve nasıl davrandığımız arasındaki önemli ilişkiyi fark etmemizi gerektirir. Yasamak Sevmek ve Öğrenmek.

Ne kadar akilli ya da duyarlı olursa olsun herkesin yanlışlık yaptığını ve her halde de yapmaya devam edeceğini görüp bilmek rahatlatıcı bir şeydir. O yüzden neden kusurlarımızı kabul edip insan soyuna katılmıyor ve rahatınıza bakmıyorsunuz? Kendilerine inananlar ve yaşadıkları ana güvenenler yaşamı en keyifli bulanlardır. Bunlar geçmişin pişmanlıklarını değil anıları depolayacak bir yer olduğunu; geleceğin korku değil umutla dolu olması gerektiğini öğrenmişlerdir.

Ve bizim sadece günümüze ihtiyacımız vardır. Sevmekle geçen bir yasam; asla sıkıcı olmayacaktır.

SENI SEVIYORUM demekten asla bıkmayın ve sakınmayın. Sadece kalp için hasat zamanı yoktur. Sevgi tohumu sonsuza dek yeniden ekilmelidir.