Ayrılık bu zehir zemberek kalbin orta yerini vurur. Ne dil kar eder ne akıl.. Yürek bu acıyla kendini yerden yere vurur.

Gözyaşı dediğin de kurumaz mı hiç be mübarek? Dur bilmez sus bilmez hep akar. O nasıl bir acıysa ne gözün yaşı durur ne kalbin yası….

Ayrılık; ömrünün en güzel zamanlarını çalıp gider gibi bir ömrün yıllarını bir günde siler gibi vicdansızdır. Bakmaz nasıl kanar yürekler o sadece vurup geçer.

Kim ayrılık acısı çekerse ruhu cehennem gibi yanıyor demektir.
Hiçbir ateş hiçbir sıcak o ruhun azabına denk gelemez.

Yokluğun yalnızlığın kaybetmenin sembolüdür ayrılık. Bu yüzden acısı bu kadar büyüktür. Basit bir terk ediş değildir aslında arkada kalanın hissettiği
bütün kaybedişlerin toplamına acıyordur içi.

Ayrılık acısı bedende çıkmış bir kasırga gibidir. Geçtiğinde ayakta duran hiçbir şey kalmayacaktır. Her şey yerle yeksan olmuş dağılmış ve kullanılmaz durumda olacaktır.

Depremden çıkmış hasarlı şehirler gibi uzun zaman alır yeniden yapılanması yüreğin.

Ayrılık acısı başka acılarla mukayese edilemez çünkü varlığa rağmen yokluk çekmek demektir. Sevdiğinin senin içinden kopmuş bir yarının kanının canının feda edilmesidir.

Bu yüzden ayrılık acısını hazmedemez insan. Kendin saydığını şimdi yok saymak kalleşliğine kolay alışabilir mi yürek?

Ayrılık hangi dilde hangi dinde hangi ülkede hangi yürekte yaşanırsa yaşansın aynı şekilde acıtır. Ve bu acıyı çeken herkes aşktan ümidini kesmeye yemin etmiştir. Ve yine bu acıyı çeken herkes şöyle dolu dolu bir küfür sallamıştır aşkın tam ortasına. Ve yine bu acıyı çeken herkes gün gelir bütün yeminlerini unutup yeniden düşer aşka….


Candan Ünal