Başkadır Ankara'nın buğulu havası içindeyken pek olumlu düşünceler hissetmezsin ne zaman uzaklaşırsın o vakit kıymetini anlarsın otururken parklarında garip düşüncelere dalarsın aslında hiç te garip değilsindir bilinmez o garipsi duyguların kaynağı. Bilemezsin nedendir Ankara'nın yüksek dozdaki çekiciliği.

Eğer olurda bir de aşk yaşarsan bu gizemli diyarda yüreğin onun adıyla kazınır bambaşkadır Ankara'da sevgili olmak. İpotek ettirirsin gönlünü ona o da sana.

Sevgi namına ne varsa şu cihanda hepsi burada sıkışmıştır kaçamazlar bir kenara. Farklıdır Ankara'nın buğusunda sevmek. Onun ruhunda kaybolmak.

Yağmur bile bir başka yağar Ankara'da kimse kaçışmaz yağmurda çünkü gerçekten sevgiyi yaşayanlar yağmurda kolkola gezenlerdir yağmur onların yüreklerine yağar çünkü orada beslenecek sevgi bahçesi vardır bunun farkındadırlar ve asla yağmurdan uzaklaşmazlar.

Ankara'da aşkın bir diğer şahidi de o nefis havasıdır sabah saat beş gibi kalkarsın yatağından açarsın pencereni içeri giren o mis koku mest eder seni ve Ankara'nın bir diğer ucundaki sevgilini.

Başkadır Ankara'da başkalaşmak hepsinden farklı olmak aşkı sevgiyi doyumsuzca yaşamak.

Dünya'nın yedi harikalarına aday gösterilecek kadar güzel ilçeleri de vardır Ankara'nın inanın bunu derken abartmıyorum eğer bir gün yolunuz düşerse atın kendinizi maceranın gizemli yolucuğuna ve başlayın Ankara'nın ruhunu keşfetmeye.

Yalnız sevgiliniz yoksa bu dediklerimin hiçbirini yaşayamazsınız çünkü Ankara sevgiyle varolan bir şehir. Onun rezarvasyonu sevgililere mahsus. Gizemi sadece aşkı yaşıyanlara ait.

Ne mutlu Ankara'da aşkı yaşayıpta gözlerini bilinmezliğe kapatanlara.

-alıntı-