ßir "Gidiş"in hikayesini yazıyorum... Okunduğunda herşey için çok geç olacak...

Bu defa sana isyan etmeyeceğim korkma! Çünkü artık bir "gidişin" hikayesinden arta kalan önsözü yırtılmış kitaplarız seninle. Zaman ne çabuk geçiyor diye hayıflanmıyorum. Zamanın geçmesiyle buz tutyor aklımın sokakları. Boş tenha keskin rüzgar var benim aara sokaklarımda.

Yalan değil zaman zaman aklıma geldiğin. Ne kendimi ne seni kandırmaya çalışmıyorum çalışmadım.

Kendimle üçüncü bir kişiymişim gibi duvarlara dönük konuşmalarım devam ediyor senden önce olduğu gibi ve sen gittiğinden bu yana. Sırlarımı paylaşıyorum kendimle.

Pişmanlık üzüntü kaybediş.. Gülümsüyorum.. Ne çok şey sığdırdım şu çelimsiz bedenime sen de dahil. Ama Gülümsüyorum uyaksız mısraların son harfine astım umutları. Daha bir güçlü basıyorum yine de ayaklarımı toprağa.

ßir "Gidiş"in hikayesini yazıyorum... Okunduğunda herşey için çok geç olacak...

Ne yazık... Sen bunları bilmeden hatta hissedemeden öleceksin. Çünkü bunları bilmek hakkın değil senin. Beddua etmediğim tüm ölümler gibisin. Yaprakları irin ve kan tarlası güllerden ibaret.


Beni anlamaya çalıştığını sanarak geçirdiğim o sıkıntılı dakikalara dönüyorum. Tekrar tekrar yaşamak anımsamak için değil. Biraz yargılamak için seni ve "gidişini".

Görüyorum.

Cidden. Neler yaptığını izliyorum senden habersiz. İstesen farkedersin. Umrumda değil. Değişen birşey olmayacak bilsen de. Ama gördükçe tiksiniyorum. Aşk'ı yakıştırdığım Aşk'ı "var" sandığım insan sen miydin?

Söylüyorum...

Fakat duyman imkansız hem körsün bir de üstüne sağırlaşmışsın. Bana acılarından bahsetme... "İnanmıyorum" Saatlerce konustuğumuz "acıların" çekmen gerekenden az olanlarmış. Söylüyorum...

Gidişini hikayeleştirdim... hikayeleştiriyorum...

Bir Ölüsün aslında fakat "Ölümsüzleşiyorsun" sayemde.