Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  kalp Güvenmek Ya da Güvenmemek
  Güvenmek Ya da Güvenmemek


  Güvendiğimiz dağlara kar yağar oysa kar beyazdır huzurdur. Güvendiğimiz dağlara yalandır yağan ve gri. Bende gri karışıktır. Siyahtan biraz da beyazdan çalar rengini pusludur istir kirdir. Siyah daha koyudur ve en dürüst.

  Neden?

  Gökyüzü ile yarışıyordu düşüncelerim ruhum. Önce grilik nereye çökecekti. Odama elbet.

  Bana ve hüzün renkli gözlerime. Yine dalmış gitmiştim. Gittiğim yerler yalnızlık.

  Neden yalnızlık?

  Zaman zaman en rahat olduğum yer. Kimse kalmak istemese de en kalabalıkta bile kaçamak yapar. Bir acı saplanır aniden. Gülerken aklına düşüverir; bir aldatılmışlık o an gözler eğilir bir şerit hakim olur geçiverir anılar kısacık. İçinde ne büyük kayıplar vardır. Herkesin vardır. Kimileri için itiraf etmek küçüklüktür. Değildir oysa. Ne zaman nerelerde yitirdim anımsıyorum; güvenimi.

  Büyüdüğümdü.

  Anlamaya başladığımda herşeyi. Hissetmeye.

  Hiç kimse beceremiyordu aslında yalanları. Kandıramıyordu. İnanmış görünmeyi öğrendik çünkü böyle gerekti. Yoksa herkesi kaybedecektik. Herkes değildi aslında dürüst olmayan; Bazıları birkaçı. Onların kalmalarına da biz izin veriyorduk -aldanmış görünerek-. Onlar bunun farkında bile değillerdi. Daha az acıyla tutunmak içindi gülümseyişler. Nasıl davranırsak -belki- öyle olurlardı. Hoş değişmezdi hiçbir insanoğlu.

  Olsundu bazıları biryerlerde anlardı yaptıklarını yaptıklarından vazgeçmeleri gerektiğini. Kimileri de bizlerden gidince anlamışlardır başka birilerinde. Başka birileri şanslıydılar.

  Cümlelerim düşüyor yamuk yumuk sözlerim. Anlaşılmak istemiyorum. Anlatmak hiç. Beni yaşanmışları acı verenleri bazılarınızı birşeyleri anlamaya davet etmeyi çok isterdim. Bundan da uzun zaman önce vazgeçtim. Bir insan yapacaklarını yapmışsa yaptıklarının acıttığını ona anlatmak kocaman bir sıfırdır. Bilincinde olsa zaten yapmayacakları şeylerdir.

  Neden söylemekle yorayım ki onu-beni-bizi.

  Güvenmek isteriz çünkü kimyamızda var herkes birbirine güven duymak ister bazılarımızın buna daha çok ihtiyacı vardır. Bir insana nasıl güvenilir? Açık sözlü olmasını bekleriz ihtiyacımız olduğunda yanımızda olmasını isteriz zaman zaman sorunların üstesinden gelmek için birilerine ihtiyacımız vardır. Çalışırken severken ve aşkta.

  Öyle bir zamandayızdır ki yaşam sahnedir. Oyuncular mükemmeli oynar işte dersin harika bir insan. Güvenirsin. Dostluk başlar aşk başlar. Tam inancının en kutsal yerinde başından aşağı kaynar sular boşalıverir. Güvenemeyeceğini anladığın andır. Birkaç cümle ile kendini ele verir. Kaybolursun. İnce ince kar başlar gri.

  Kendini sorguladığında peki? Aynada kendinle yüzleştiğinde ben güvenilecek bir insan mıyım'a cevabın "kesinlikle evet" ise o kadar yıpratıcı olur karşılaştığımız güvensiz insanlar. Güvenemediğimiz insanlar belki kendilerine bile güvenleri yoktur onların ki bize nasıl güven versinler. Bir o kadar da zordur yeni insanlara kapılarımızı açmak.

  Güvenimizi kaybetmek yalanla başlar samimiyetsiz sözlerde filizlenir. Aşkı ele alalım kendi yaşadığımız ya da tanığı olduğumuz sarsılmış ilişkilere bakalım. İlk başta aklımızı çelen ona güven duymak değil midir? Bir insan bir insana güvenmek için ondan neler bekler? Söylediği sözlerin arkasında kalıyorsa kayıplar başlar.

  Hani tek taraflı aşklar vardır. Bir taraf aşka adanmıştır diğeri de aşka ait malzemeler için yaşar. Sadece olmuş olması içindir bazı ilişkiler. Onu -alana- elde edene kadardır tüm roller. Ne kadar kolaydır başka hayatlara misafir olmak sevgiyle açılmış kapılarda izler bırakırlar. Kirli ve soğuk. Ve gerçek aşktan aşıktan çok büyük birşey çalarlar!  GÜVEN!


  Oyunlar oynamaya alışmış kişiler için güven ne kadar gereksiz ise diğeri için büyük kayıptır yitirildiğinde yerine konması imkansız.

  Ağır günler başlar herkesten uzak kalınmış günler. Kimileri bunu uzman doktorlar yardımı ile çözmeye çabalar. Beş harfli küçük bir kelime hayatlarımızda ne büyük bir olgudur aslında.

  Sözleri söylemeden düşünmek gerek uzun cümleler hemen kısalacaksa ve yerine gelmeyecekse susmak gerek. Sırf kendi baharımız için başkalarının mevsimlerini tahmin edemeyeceğimiz şekilde kışa dönüştürmemek gerek. Çalmamak gerek güvenleri en çok da dokunmamak.

  Sahneden inmek istiyorum zaman zaman perde ben yokken kapansın çünkü alkış olmayacak.

  ``Bana söyleyemediğin bir şey varsa tek başına düşündüğün şeyler varsa o zaman yüreğinde ne arıyorum ben?``

  Siyah daha koyudur ve en dürüst. Neden?

  Çünkü kendidir sadece siyah.

  Güvenle

  Alıntı.
  Sürmenaj and TayLan like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Oyunlar oynamaya alışmış kişiler için güven ne kadar gereksiz ise diğeri için büyük kayıptır yitirildiğinde yerine konması imkansız.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel yazıymış.
  Güven en zor kazanılan kolay kaybedilen birşeydir. Kimse birbirine sonsuz güven duymaz duymamalı da zaten. Heran sırtımızdan vurabileceklerini bilmeliyiz.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel yazı da.. Güvenimiz sarsıldı diye başkalarına da güvenmeyecek değiliz.
  Sonra kafayı yeriz aman dikkat. Her insan bir değil.


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş