YaŞaDıKÇa NeFReT!MS!N

Bu son satırlar artık yazdığım... Son şarkı sevda üstüne söylenmiş. Kilit vurdum gönlüme baharla birlikte yeşeren umutlarımı Karanlık mağaralarda ”Yarasalara” hediye ettim.... Bundan sonra hiç kimse Sevdadan yana bir şey bekleyemez benden. Nefrete ezelden kapalı gönlüm Ama ben hamal değilim Hep kahrını taşıdım ömrün Artık alın diyorum Alın sevdanın acılarını paylaşın...

YANILGIN Sen ne sanıyordun ki söylesene O kadar kolay mı geliyor gidişin bana..? Gözlerim gülecek mi sanıyorsun hemen Senin gibi başka gözlere..? Söylesene! Sen ne sanmıştın..? ”Sen gibi mi” sandın sen beni..!. Ben seni öyle ben seni ölesiye...... Ben seni sen gibi unutmak için sevmedim... Sen ne sanıyorsun aşkı sevgiyi söylesene! Kendini ne sanıyorsun? Kolay olan kaçmaksa yalansa bıkmışlıksa Sen öyle san... Farzet ki öyle herşey... Gittiğini sandığın sen Giderken unuttuklarını alamayacaksın benden.... O büyük sevgin o neşen o iyiliğin Azalacak bir gün neyin varsa... Yalan dolu olan bana ne verdiysen Geri vermeyeceğim Benim artık. Seni sensiz bıraktım... Gidişin senin sandığın gibi değil..! İstesen de bir daha yalan dolu neyin varsa Alamazsın..! Bende gizledim... Acımasızlık bıraktın hainlik bıraktın yüreğimde Git hadi! Geriye bakma bir daha. Dönecek olsan bile unutmaz bu yürek. Sevgiyi hain bilecek yalan bilecek Senin sevgin gibi sevecek Asla affetmeyecek bir sevgi bıraktın ben de. Durma git hadi daha ne sevdalar yıkacak Ne acılar yaşatacak sen gibi senin gibi sevenler Sevmeyi bilmedikçe... Sen ne sanıyorsan aldanıyorsun.... Biliyormusun? En acısı gidişin değil Sevmeyi öğrendiğinde senden sana kalacak olan Yalnızlığın olacak! Bir tek sen olacaksın öğrendiğinde. Odan sıcak da olsa üşüyeceksin Bir sabah yalnız uyanacaksın yatağında “Sen” ve “sen” olacaksın her yerde... Ve işte ilk defa o gün Yağmur gibi sebepsiz ağlayacaksın Sebepsiz nedensiz sanacaksın... Aynadaki hayalinin çığlıklarında kaybolacak... Her sabah yalnız ve üşümüş uyanacaksın! Esirsin yüreğimde Cezanın adını “yalnızlık” koydum. Yavaş yavaş ecel gibi ansızın karşına çıkacak. Adı “yalnızlık” olacak Sebepsiz nedensiz sanacaksın... O kadar kolay ve bedelsiz sanıyordun. ”Ben”i ”sen” gibi sandın Yanıldın..!. Ben Öfkemi satırlarda bırakacağım. Yüreğimdeki çığlıklar Yine mutlu olmanı dileyecek.... Satırlarda “sen” gibi olsamda; Yüreğimde hala “ben” varım. Ben olamam sen gibi Ve asla olmayacağım..

Can Gün tepelerden sessiz aşar akşamları. Bahtım gibi kararır sokaklar. Zaman bana kafa tutar ben zamana... Ve bir kör dövüşte geçer gece.. Ne derdiyle dertleneceğim bir sokak kedisi ne de derdimi anlatacağım bir dost bulunur sokaklarda.. Solgun ışıklarını saçmakta gücü kalmamış bir lamba dost bir el uzatır da candan bir merhabayla sığınırım kollarına. Akşamın alacasında başlayan ürpertiler gecenin zifiri karanlığında hayalinle geçip gider. Bir baştan bir başa sen doldurursun sokakları. Bütün yollar sana ulaşır. Sarhoş naralarında hep sana olan sevdaların yansımaları duyulur. Seni sevmenin verdiği ızdırap yıldızlara işlenir nakış nakış ve bir yıldız kaymasında oturur yüreğimin başına.

Bütün düşlerimde sen varsın diyemeyeceğim. Uykusuz geçen geceler senli düşlere bile kapalı. Sadece bütün hayalimde sen varsın can. Kasım yağmurlarını başlattım gittiğinden bu yana .. Sağnak sağnak iniyorlar.. Gözlerim hep karabulutlarla kaplı. Ne bir gökgürültüsü ne de bir şimşek çakmıyor öylesine dolu ki bulutlarım sessizce boşalıyor sağnak sağnak.. Sel oldu ırmak oldu taşkın nehirler oldu yeni baştan.. Yeryüzü değişti. Yeni haritalar oluşturuyorum ***** dünya için -delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı- günler boyu geceler boyu. Tam bitti dediğim yerde bir yerlerde bir nehir oluşuyor bir göl bir körfez. Fırtınalar yaratıyor kasırgaya dönüşüyor serin güz meltemleri.. Depremler oluyor.. Depremler ki yarım asra dayanmış bir binayı ufalıyor haritadan siliyor.. Yeni şekli çiziyorum... Harita değişiyor...! Yeniden çiziyorum... Yeniden yeniden yeniden.. Onursuzca.. Arsızca.. Yüzsüzce çiziyorum değişkenlikleri.

Artık gecenin sarhoş naraları duyulmaz olmaya başladı. Bir duvar örmeye başladım can.. İnceden bir melodi karma karışık dizelerden uzak çok uzaklardan sızıyor.. Kimi zaman; “Ben sende tutuklu..” Kimi zaman; “sarı odalar..” Kimi zaman; “Vur sen de vur..” “Nefesim nefesine..” “Yalı çapkını” en uzaktan... Hepsi birbirine karışıyor.. Anlamını yitiriyor bu harçta melodiler.. Anlamını yitiriyor zaman. Ama bitecek can bitecek.. Az daha kardım mı harcı iki tuğla daha.. dönüşü yok artık.. Sana bir armağan vereceğim bu gün can.. Tuzluk kadar bir kavanozda.. İçinde ilk defa senin için çılgınca çarpan bir şeyin külleri olacak. Yakıp kavurduğun. Öğüttüğün.. Minik bir fincanlık kahve kadar bir şey.. İster bir sabah kahvesi yap iç.. İster dağ başında bir kulübenin şöminesinin üzerinde anı diye sakla.. İstersen fırlat dağlara kırılan kavanozdan saçılsın aleme.. İstersen... İstersen... Bu gün korudaki ağacıma gittim.. Aynı yerde indim... Aynı yerlerde yürüdüm.. Elimi bastığın yerlere sürdüm.... Toz bile bulaşmadı can.. Kasım yağmurları bırakmamış bir zerresini.. İlk karşılaştığımız yerden başladım yürümeye.. Seni düşündüm. sabahın ayazında üşüdüm can.. Veda bile etmeden gidişin geldi aklıma Dondum CAN.. dondur beni cana ama seni unutmayacağımı sanma SEN SEN YAŞADIKÇA NEFRET’..........’İM KALACAKSIN...