AYRILIĞA MÜEBBETİZ SENİNLE

Kimileri sevince şiirler yazar besteler yapar melodileri söylenir duyulur her bir ağızdan şarkılar. Biz ise tam tersine sadece bizi kalbimizde saklamakla yetiniyoruz kimseler duymasın diye kimseler bilmesin diye.Mayınlı sokaklar misali sanki yüreğimizel sürmektenyakınından geçmektem korkuyoruz.Çaresizlik içinde sessizliğe gömülüyoruz. Bana hep sorardın ya - sen hiç sevmediğin biriyle birlikte oldun mu ? diye Seni şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Çünkü ben hiç kimseyle yapamıyorum ama bildiğim birşey var; biz ne yapsak nereye gitsek ruhumuz o yerde yine kesişir ve biz yine birlikte oluruz.
Biz seninle ayrılığa müebbetiz sevgili. İki uzak şehirde varsın unuttuk bilelim birbirimizi. Uzaktan izleyelim portremizi hayattaki var oluş çabımızı. Eminim ki birilerinden duyarız nerde ve nasıl olduğumuzu.
Sonu geldi diyebilecek kadar cesaretliyiz artık. Bu seni belki son görüşüm olacak ama yinede biz hep uzaktan izleyecez birbirmizi.
Yoksun artık hatalarımızı birbirimizin yüzüne haykıramıyacaztartışmalar yaratmayacaz ve sen her tartışmanın arkasından sığınmayacaksın başka limanlara. Hep insalardan uzak bir yerde kapanıp bir odaya ağlayacaz birbirimize bazen uykularımız bölünecek düşünecez nerede ne yapıyordur diye. Bazende bir şarkının melodisinde bulucaz birbirimizi o zaman yalnızlık saracak ruhumuzu pes edipdayanamayacak hale gelecez bir an için olmuyor sensiz yapamıyorum;cümlesini itiraf edecez benliğimize işte o anda belki bir telefon çalışında birbirimizin ismini hitap ederek telefonu açacaz. Hayal kırıklığına uğradığımız andan itabaren bu bekleyişler çoğalacaksonra her telefon çalışında birbirimizin aradığını zannedecez. Pes edişler yine çoğalacak ama korkmayacaz. Bügüne kadar yapılan hataları üstlenecez;bütün suç bendeydi bütün bu olanlara ben sebep oldum; diyecez. Ama yinede cesaret edemiyecez birbirimizi aramaya. Biz hep uzaktan seyredecez birbirimizi. Gün gelecek hiç düşürmeyecez dilimizden aşkımızı;hala seviyorum onu; diyecez ve gün gelecek nefret ettiğimizi haykıracaz ve gün gelecek adımızı bile anmayacağız.
Eğer bir gün tesadüfen karşılaşacak olursak seninle sevgim bakışlarımdan akacak yüreğine sevgin bakışlarından akacak yüreğime. Biz hep uzaktan sevecez.
Bütün bunları neden mi yaşadık ve yaşıyoruz? Fırtınalarda yaralandığımız için yar güçsüz olduğumuz için. Dönme sevgili! Sakın dönme. Kabullenmek zor olsada yarım kalacak yaşananlar biz başka şehirlerde uzaktan izleyecez yine birbirimizi yüreğimize karşı çıkacaz. Neden diye sorgulamıyacaz uzaklaşacaz hayattan ama korkma tekrar karışacaz kalabalığa. Biz seninle hep aynı cezayı çekecez. Buraya kadar geldik savaşabildik bundan sonrada savaşacaz sevgili! Suçlu aramayacaz ve bu kararımızın bize ne yaşattığını yine sadece uzaktan izleyebilecez

BU GİDİŞLERİN SONU GELMİŞTİ
BİTTİ DİYEMİYORDUK AMA YOLUN KARŞI TARAFLARINDA BİRBİRİNİ SEYREDEN
İKİ YABANCIYDIK ARTIK