Bağımsız olmak kendi ayakları üzerinde durabilmek..

Benim sadece kendim olabildiğim an! Hayatın tüm gerçekliklerini soyunmuşsadece benliğimin hayali kıvrımlarıyla kavuştuğum o düşünce bahçelerim..Meyvelerim fikirlerim ve zikrim.. Kendi ayakları üzerinde durabilendüşünen yanım!!

Gülümseyen olguların tümünü kavramlaştırıp kuytularımı yerleştirirken sadece tek bir şeyi hayal ettimdüşünmek! Düşünmek benim için şaşılacak bir hayal..Hayret kisadece bilincimin varlığıyla kavrulup gidiyorum..Oysa ya bilmelerya öğrenmeler.. Sadece düşünmeliyim.. Hayalimin kurguları beliriyor gözümde..Ben masa başında..Elimde kalem -kalem ki bin parça
benden öte - sonra bir sayfa -sayfa ki kocamanyazsan ömrünü bana mısın demez ve ben durmadan yazıyorum.. Sonra hayal ediyorum ve yine yazıyorum.. Peki ya bu döngü? İşte kısırlaşıyor fikrimzikrim suspus oluyor.. Ne de olsa parça-bütün bütünün dışında kalan parçayım..

Zihnimin pencereleri açık kalmışken olur olmaz fikir sinekleri girmiş içeri..Kemirgen kahrolası yaratıklartamamiyle kemirdiler düşünen yanlarımın en güzel tadını.. Bana biraz hayal lazım sokaklara vursam kendimi bir balıkçı teknesinden çıkarır mıyım dersiniz o hayali? Balıklar da düşünür mü yani? Hayal.. Gece kulüplerinin büyüsüne kapılmış o '' muhteşem '' genç kızlardan ödünç alabilir miyim dersiniz hayalleri? Öyleyse geceleri yazarım artık..Geceleri düşünürüm.. Hayal bu ya vakitsiz olmalı!..

Düşünce suçlusu olan hayallerine mahçup olur mu dersiniz? Ben derim..İnsan kendine yenik.. Çatışmaları yaşar ve çekilir kabuğuna o aciz kemirgene darılıp.. Soğuk esen rüzgar içini ısıtır hayallerin balıkçı teknelerinden hayal hırsızlığı yapar benim gibi..

Ya kendi ayakları üzerinde durabilmek..
Benim ayaklarımdan da bir hüzün çıkar mı dersiniz?
Bir onlara sormak lazım..
Ayaklarım
Hayallerim misiniz?