Bir şeyi tamamlamaktansa yeniden başlamayı daha çok sevdim hep..

Çünkü ne zaman iyileştirmeyi denesem hep başarısız bir sınav verdim..

Kulu oldum alışkanlıklarımın öylesine bağlanıyordum ki saplantılı bir ruh hastası gibi ama hep keder doğurdu gecelerime..

Her defasında yeni bir “…” başlamak zordur bunu en iyi ben bilirim.. ben bilirim geride bırakmanın yüreğime verdiği acıyı.. Kaç beni bıraktım ardımda.. Kaç beni sıfırladım..

Ömrüme kaç defa dikiş attım saymadığım..

Ben bilirim beyaz bir düşten kabuslara geçmenin yaşattığı sancıları..Yaşam kazanıma kepçeyi ne vakit atsam içinden söylenmemiş bir söz tutulmamış bir yemin verilmemiş bir beklenti tamamlanmamış bir sevinç ve yarım kalan sarılışlar çıktı.. Vedalarımda sessiz oldu hep kimsesiz kaç veda bıraktım geride.. Kaç defa dünya uyurken ben cenaze kaldırdım yapayalnız..Oysa en çokta veda anlarında direndim.. En çokta ayrılık saatlerinde ağladım.. En çok elveda demekte tutuk kaldım.. Kimse bilmeden uğurladım acılarımı..Bu kadar yalın yazılabilir miydi ya da bu kadar satıra sığar mıydı içimde acıttığım bitişler.. Düşünmemiştim.. Demek bu kadar yalın ve kısaymış ömür dediğimiz şey..

Acılarda bir yüzüymüş hayatın.. ayrılıkta sevgiye dairmiş.. göz yaşlarının en tuzlu hali mutluluktan akanmış.. en büyük öğretmen acıymış meğer..Kuş tüyü bir yatakta son bulmuyor nefesler..Sıla geceleri hep bol ışıklar ev sahipliği eder gözlerime.. bakışlarım en çok aydınlatan yerde kilitlenir.. Uzaklar olur sevdam.. Nedense özleme eş değerdir sevdalar..

Ben büyük aşkları beceremedim hiç.. Çünkü büyük aşklar daima kavuşurken biter..(!)Gözümün yorulduğu sen içimin acıktığı göğsümün boşluğu.. Ellerimi gönder peşinden..