***


"Onu özlüyorum.."


Azımla kuş tutsam beceremiyordum kalbine girmeyi.. ne olmuşta yitirilmişti bilmiyorum ya da hatırlamak istemediğim kadar çok acı.. Unutmak istediğim kadar da yürek dağlıyordu demek ki..
Sonunda bir çift söz buldum kendime ve çekildim köşeme sessizce izlemeye..

“Üstüme gelmeyin çok yorgunum”Dayanır mıydı bu yürek böylesine direnmeye? dokunuyordum içini açıp her defasında elime kan bulaşıyordu.. yani hala sıcacıktı yaram..
Eni konu kısa bir zaman sörfü yaptık birlikte.. kısacık bir mutluluktu yaşadığımız.. “biz” olmanın heyecanını henüz tadamamışken koptu kelepçemiz..

“Ben biçeyim bir asır sende bir gün sevgimize..”Kulaklarımda hala ilk gün ki rüzgarın sesi sanki çıkıp gelecek gibi bir yerlerden.. oysa gitti giden çoktan gitti giden(!)
Ne bir daha yıldız kaydı gönlüme nede sevdasının ağır sendromundan sıyrılabildim.. içler acısıydı bu kaybettiğim..
Kendime dönsem aynalara küskündü yüzüm.. yüzüm başı boş yüzüm askıda bir sevdaya..
Bir sevda böylesine güzel gülen bir maske bırakmıştı bana emanetidir yüreğimin son sesine dair!

Kulaç atamaz kim olsa bu göz yaşı tufanımda.. deli fırtınalarda saklı gönlümün kırık parçası.. değeri yok bütünlemelerin artık gözümde..

Bitti sevdam çok uzak şehirlere!Yatağıma uzansam aklıma düşüyor ruhumun ikinci yarısı..Bir tarafım buz kesiyor düşüncelerimde diğer taraf zaten hiç yok bende.. her şeyimi ikiye böldüm ben seninle..

Vicdanım sızlamıyor sanma bu öfkeyle.. elim silahıma gidip geliyor ama nafile.. Canıma katletmekten değil çekincem tek derdim ya dönerse bir gün diye!

“Ya dönerde bulamazsa..”

Ve bilmediğim bir yerlerde benden habersiz ve benden bir haber yaşamaktasın ya.. rüzgarlara iletiyorum bir küçük temenni kendimce..

“Sensiz kış kıyamet bu yürek iyi bak kendine.. “Soluşu yakın gözlerimin tükenişi yakın.. eceli uzak bedenimin son nefes sende..

Bir durak ilerde inecek gibi hazırım ya ölüme bakma sen!

Bir seni bekler bu ömür sevgili bir seni..Gittiğin gün yüzüme yakıştırdığım kaç tane ifadem varsa hepsini bir köşede topladım herkese yasak bu çehre..

Sebebini sorma “çek git” deyişimin.. dilim köşeyi döndüğünden beri secdelerde..
Dünyayı ıslak seyrediyorum.. gözlerim nisan yağmurlarına tutuk..
Seyir defterimin yüz bilmem kaçıncı sayfasındayım senden yok eser.. izinin tutsağı seferlerde yitiriyorum umutlarımı..
Bulur muyum izini kurtulur muyum bu sen darbesinden. kavuşur muyum bir senime daha ölmeden.. (?)
Her sensiz biten ve sensiz doğan gün köreltiyor “evet`lerden”..Bu kadar mı geniş sevmiştim seni.. çöllerde susuz kalmış gibi düştüm peşinden..
Yastığıma başının bıraktığı çukura her bakışımda bir kez daha vuruyor sen yanımdan özlem..

Yudum yudum koynumda sıcaklığın besliyor ruhumu bir müddet.. Nafile avunuşlar bedeli ağır yokluğunun.. bu olmadığın kaçıncı gecemde yine kan kusuyorum kurşunlara gelesi asiliğime!

Gönlümün sevinç buğusu hayallerine uyuyor uyanıyorum.. Oyuncaklarımı kucaklıyorum sen diye.. öpüyor okşuyorum bir yanına soğuk esmesin diye.. gözlerine nazar değmesin diye resimlerini çıkartıyorum aklımdan..

Bir dönsen! sana kucak dolusu mutluluk saklıyorum..

İstemediğin kadar acı tüketiyorum geleceğin güzel günlere..

Ellerine saklıyorum kalbimi avuç içlerinde azalırken tut diye..

Seni çıkartıyorum dünden yarınıma..

Ecelime ter döküyorum sevgilim

Nerdesin?