Kaç sevda yaşadımki ben senden önce? Kocaman bir hiç...Onyedisinde kaçamak bakışlar. O zamandan beri HASRETİM sevda. Yirmili yaşların ilk yarısında iç yolculuklardiğer yarısında olmayan bir yarin kokusu ile karışamama telaşı.

Senden sonra dokunmadokunulma SEVDA.

Bir cevşenim var boynumda birde senden hatıra yüzüğümen güzeli içimi eriten sevgi dolu bakışların aklımda...

Türkülerim hep aynı uzun hava. Efkarımsın demiştim ya efkarlandıkça mırıldanıyorum. Gecenin gölgesine gözlerinin ışıltısını taşıdığım aşkımruyalarına bile kaçamak sığındığım SEVDA.

Kocaman bir çınar dikmişim yüreğimin ortasına;umutlarım sihirli lambanın cini gibi devasakorkularım yedi cüceler.Ama korkularım sayıca çok yinede masalsı SEVDA...

Sokaklarda yağmursokaklarda mis gibi toprak kokusu. Dudaklarımda son öpüşünün sıcaklığı. Çek beni içine kendinle götür SEVDA.

Yakalayabildiğim her damlasına isim takıyorum yağmurun. Teşekküre geliyorlar sanki yüzüme çarptıkça. Gözümün yaşına karışan yağmur SEVDA.

Bir kedi gibi usulca girsemde evesorgulayan bakışlara yakalanıyorum. Yağmur yağıyor ağlamadım diyorum odanın kuytu bir köşesine çekilirken.Gözyaşım yüzümdeki yağmuru yıkıyor.Sızıp kalıyorum.Gecenin ayazına bakışlarının sıcaklığını örttüğüm SEVDA.

Ne zaman kapı çalsa irkiliyorum sen diye. Nezaman telefonum çalsa sesine merhaba demeye hazır kıt'ayım SEVDA...

Birde gecenin bir yerinde "sana geldim dışarı çık" dersin diye bir umut var içimde...

Kimsenin bilmediği diyarlara kaçış. Ve gözlerine bakabilmek son nefesimde...