Isı Haritası İle Ziyaretçilerinizin Mouse Hareketlerini Keşfedin


Bildiğiniz gibi Google Analytics ile sadece tıklama sayılarını ve varyasyonlarını görebilirsiniz. Crazy Egg size kullanıcıların site üzerindeki mouse hareketlerinin termal görüntüsünü verir. Böylelikle kullanıcılar mouse’larını nerelerde gezdiriyor? Banner reklamlarınıza ve tanıtıcı ürün görsellerinize ilgi duyuyorlar mı? Crazy Egg ile bunları heatmaps yani ısı haritası ile rahatlıkla görebilir ve site içi stratejilerinizi oluşturabilirsiniz.
Sistem genel ısı haritasını size ücretsiz sunuyor. Daha profesyonel ve detaylı raporlar istiyorsanız aylık bir ödeme karşılığında Crazy Egg ile çalışmayı deneyebilirsiniz.Crazy Egg ziyaretçilerinizin sadece bağlantılara değil sayfanın herhangi boş bir bölgesine tıkladıklarını bile gösterir. Bu bilgi heatmap yani ısı haritası olarak gösterilir yandaki görsel gibi:


Bu sistem Size Ne Kazandırır?
+ Örneğin bir E-Ticaret siteniz var ve sitenizde sağ veya sol sütunlarda yer alan tanıtıcı ürün görsellerinize ilginin olup olmadığı keşfedebilirsiniz. Eğer ilgi duyuluyorsa belki görsellerinizi büyütme kararı alabilir veya daha da sadeleştirme yoluna gidebilirsiniz.

+ Sitenize eklediğiniz E-Bülten kutucuğu yeterince ilgiyi görmüyorsa kullanıcıların çok tıkladığı alanların yakınlarına E-Bülten kutucuğunuzu yerleştirebilirsiniz.


+ Ziyaretçilerinizin sayfaları aşağıya ne kadar kaydırdıklarını hiç merak ettiniz mi? Crazy Egg ısı haritası ile size bunu gösterir. Böylece sayfalarınızın hangi kısımları ziyaretçileriniz için önemli olduğunu öğrenebilirsiniz.