Yazıda Etiketin Önemi

Etiket nedir ? Ne işe yarar ?


Etiket yazımızın tanımlayıcısı dır. Blogger ve ya başka bir yerde yazdığımız yazıların ne ile ilgili olduğunu Google'a etiketler yardımıyla bildiririz. Yazımıza girdiğimiz etiketler Google ve ya başka bir arama motorunda ön sırala çıkmamıza yardımcı olur. Ön sıralarda sitemize daha fazla ziyaretçi gelir ve buda SEO için + puandır.

Girdiğimiz etiketlerin yazımızla alakalı olması gerekmektedir. Yazdığımız konunun dışında bir etiket girersek Google'a yazımızın ne ile ilgili olduğunu anlatamayız ve düzgün bir hite sahip olamayız. Bu yüzden girdiğimiz etiketlerin yazımızla ilgili olması gerekmektedir. Fazla etiket girmek de yararlı bir şey değildir. Ne kadar az ve öz etiket girilirse o kadar iyi olur.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Doğru etiket girme yöntemleri


  • 1- Gireceğimiz etiketlerin çoğu yazımız ile ilgili olmalıdır
  • 2- Gireceğimiz etiketler çoğunlukla yazının içinde kullanılmalıdır
  • 3- Yazıda kullanılan etiketlerin uzunluğu yazının uzunluğu ile doğru orantılı olmalıdır
  • 4- Etiket girerken yazım yanlışı yapmamalıyız


Gireceğimiz etiketlerin yazının uzunluğuna bağlı olarak yoğunluğu artar. Örneğin 200 kelimelik bir yazı için 3-4 etiket gireceksek 600 kelimelik bir yazı için 6-7 etiket ideal olacaktır. Ancak yazımız 1000 kelime ve ya daha üstü olursa etiket sayısını düşük tutmak yararımıza olacaktır. Çünkü ne kadar fazla etiket kullanırsak arama motorlarında o kadar çok rekabete gireriz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Yazı hakkında ki fikirlerinizi ve sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak belirtirseniz çok sevinirim. Eğer sizinde kendi etiket girme yönteminiz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.