Google otomatik olarak içeriğinize veya kitlenize hedeflenmiş reklamlar sunar.

Bu birkaç şekilde yapılır:

İçeriğe dayalı hedefleme
Teknolojimiz bir web sayfasının hangi konuyla ilgili olduğunu belirlemek ve Google reklamlarını her bir sayfayla hassas şekilde eşleştirmek için anahtar kelime analizi kelimenin kullanılma sıklığı yazı tipi boyutu ve Web’in genel bağlantı yapısı gibi faktörleri kullanır.

Yerleşim hedefleme
Yerleşim hedeflemede reklamverenler reklamlarını yayınlayacakları belirli reklam yerleşimlerini veya yayıncı web sitelerinin alt bölümlerini seçer. Yerleşim hedefli reklamlar tam olarak sayfa içeriğiyle alakalı olmayabilir. Ancak bu reklamlar kullanıcılarınızın ilgi alanları ile sunduğu ürün veya hizmetler arasında bir eşleşme olduğunu tespit eden reklamverenler tarafından seçilir.

İlgi alanına dayalı reklamcılık
İlgi alanına dayalı reklamcılık reklamverenlerin ilgi alanlarına ve demografik özelliklerine (ör. "spor meraklıları") dayalı olarak kullanıcılara ulaşmasına ve kullanıcının daha önceki etkileşimlerini (reklamverenin web sitelerini ziyaret etmek gibi) temel alarak reklamlar göstermesine olanak tanır. Reklam Tercihleri Yöneticisi ilgi alanına dayalı reklamcılığı tamamlayacak şekilde kullanıcıların ilgi alanı kategorilerini görüntülemesine ve düzenlemesine izin verir.

Teknolojimiz bir sayfanın birincil dilini de belirleyebilir. İçeriğiniz programımız tarafından desteklenen bir dildeyse AdSense bu dildeki reklamları içeriğinize hedefler. Ayrıca Google reklamları ziyaretçinizin bulunduğu yere göre coğrafi olarak hedeflenir.

Kynk ; Google / İnternet