Google üzerinde siteler neden sıra kaybeder geriler ?
Google sunucu sorunlarının başlıca nedenleri

backlink neden azalır ?
algoritma güncellemesi anti seo yapılması

Algoritma Güncellemesi

Belirli periyodlar halinde gerçekleşen güncellemeler genelde webmaster blog ve forumlarda duyurulduğu için bu dönemdeki düşüşleri bu kritere bağlayabilirsiniz.

Backlink Azalması

Genelde bilinmeyen ve dikkate alınmayan bir kriterdir. Daha önceden aldığınız linkler silinmiş ve siteler kapanmıştır. Bunları en iyi nasıl anlarsın bu da Ahrefs.com üzerinden kaldırılan linkleri tarihsel olarak kontrol etmenizdir.

Title Değişiklikleri
Her ne kadar meta Değişiklikleri sıranızı etkilemese de ziyaretçiyi çekme oranını etkileyebileceğinden dolaylı da olsa Sıralama kaybına yol açabilir. Ancak çok daha önemlisi bir sitedeki en önemli kriter olan Title değişikliğidir. Eğer seo uyumlu iyi bir title yapısı oluşturamadıysanız bu durum sıralamanızda büyük dalgalanmalara yol açabilir.

Anti Seo Yapılması
Rakiplerinizin sizi seo’nuzu düşürmek için yapabileceği çalışmaları kapsamıştır. Bunu bilmenin en iyi yolu Google Webmaster Araçları üzerinden sitenize gelen bağlantıları ve hangi kelimeleri bağlandığını kontrol edilebilir.

Tema Değişiklikleri
Tema veya arayüzler sitenin seo’su açısından büyük öneme sahiptir. Dolayısıyla daha iyi bir yapıya sahip olmayan temalar düşüş yaşamanıza sebep olabilir.

İçerik Güncellemeleri
Anahtar kelimenizle alakası olmayan içeriklerle sitenizi güncellemeniz halinde düşüş yaşamanız olasıdır.

Sunucu Sorunları
Sunucuların kesintilere uğraması bölgesel veya genel erişime kapanması arama motoru botlarını engelleyecek veya taramasını zorlaştırabilecek durumlara sebebiyet verme ihtimaliyle bu kriter de düşüşlere yol açabilmektedir.

Maddelerder kendinize fikir edinebilir yine bunlara ek olarak çeşitli sitelerde makale tanıtım yazısıbacklink kastırmaimleme vs olayları işini bilmeyen özenli çalışmayan ve bunları tamamen aynı ipden programlar aracılığıyla yapan kişilere ilk oralara çıkarım düşüncesiyle yaptırdığınız çalışmalarda sizi kısa süre ön plana çıkaracak ama ilerleyen zamanlarda birden düşüş yaşatacak ve eski konumunuzu bile özletecek duruma getirecektir dikkatli olun...

Kaynak:http://www.vB-Turko.com"]vBulletin Destek Türkçe Yardım Platformu[/URL]
Kategori: Arama Motoru Optimasyonu
Konu: Google Sıralama Değişiklikleri ve Sıra Kaybetmenin Sebepleri