Açıköğretim bölümlerinin kredili sisteme geçmesi ile bütünleme konusu oldukça merak edilir hale gelmişti. Geçen yıl yapılan bütünleme sınavları her yıl yapılacak gibi düşünülsede Anadolu üniversitesi bütünlemelerin yapılmayacağını açıkladı.
Aöf Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin umutla beklediği bütünleme sınavları hakkında açıklamayı Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür ‘den geldi.
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KÖTÜ HABER

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerinde okuyan 15 milyon aaöf öğrencilerinin merakla beklediği açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür BUGÜ gazetesine yaptığı açıklamada geçen yıl kaldırılan bütünleme sınavları ile ilgili geri adım atılmayacağını ifade etti.
AÖF’de BÜTÜNLEME YAPILMAYACAK
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi bölümlerinin tamamının bu yıldan itibaren dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Rektör Yardımcısı “Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgün eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrencilerin değerlendirilmesi ara sınavı ve dönem sonu sınavı ile olacaktır. Yani sadece her iki sınavdaki notlar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı kredili sistem’de yapılmayacak” dedi.
Bu açıklama ile Anadolu Üniversitesi’nin bütünleme sınavı hakkındaki görüşlerinin kampanyalarla değişmediği ve baskılara direndiği görüldü.