Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart " 2012 - 2013 AÖF kayıt tarihler & Sınav Tarihler - Akademik Takvim "

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aöf Açıköğretim Kredili Sistem Kayıt Yenileme


  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2012-2013 eğitim yılı itibari ile tüm bölümleri kredili sisteme geçti ve bu yıl itibari ile 2012 aöf kayıt yenilemeleri yıllık değil dönemlik olarak yapılacaktır. Kredili sistem bütün bölüm öğrencilerini kapsayacaktır. Kaçıncı sınıfta olursanız olun tek dersiniz dahi kalsa artık kredili sisteme göre eğitim görecek kayıtlarınız kredili sisteme göre yapılacak notlarınız ve sınavlarınız kredili sisteme göre olacaktır.

  Kredili sistemde yılda iki ayrı dönem ve her dönem 3 sınav olacağınızı bildiğimiz için sınavlara ders çalışma sürelerinin 40 gün civarında olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Yıllık sistemdeki gibi kayıt ol nisanda sınava gir dönemi kalktı artık neredeyse her 40 günde bir sınav olacaksınız. Bu yüzden kayıt yenilettikten hemen sonra ara sınavlara çalışmaya başlamanızı öneriyorum.

  Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra aöf kredili sisteme göre hangi dönemlerde nasıl kayıt yenileteceğinizi açıklayayım.

  Kredili sistemde artık yıllık değil dönemlik olarak eğitim ve kayıt yenileme işlemi olacak. Yılda iki kez kayıt yenileteceksiniz. Birisi güz döneminde diğer ise bahar döneminde olacak. Güz döneminde aldığınız derslerin sınavlarını güz döneminde olacaksınız. Bahar döneminde alacağınız derslerin sınavlarını bahar döneminde olacaksınız.

  Kredili sistemde yapılan bir diğer yenilik ise üst sınıflardan ders alma imkanıdır. Buna Ders Ekle/Sil işlemi denilmektedir. Ders ekle sil işlemini alttan dersiniz varsa sadece alttan kalan derslerini almak için alttan dersiniz yoksa üst dönemlerden ders eklemek için yapacaksınız. Ders ekle sil işlemini bankaya harç ücretini yatırmadan yapmanız gerekmektedir. Yatırdıktan sonra ders ekle/sil yapamazsınız

  Herhangi bir dönemde kayıt yeniletmediğiniz zaman ( harcını yatırmadığımız zaman ) o dönemde eğitim hizmetleri alamayacak ve o dönemin derslerini hiç almamış sayılacaksınız.


  Aöf 2012-2013 Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri; 22 Ekim Pazartesi – 16 kasım Cuma arasında yapılacaktır. Bu tarihler içinde harç ücretlerini yatırmayanların kaydı kesinlikle yenilenmeyecek dolayısı ile okulu bir dönem uzatmış olacaklar.

  2012-2013 Bahar Dönemi kayıt yenileme tarihleri; 11 Mart Pazartesi – 22 Mart Cuma arasında yapılacaktır. Bu tarihler içinde harç ücretlerini yatırmayanların kaydı kesinlikle yenilenmeyecek bahar dönemi derslerini alamayacaklar dolayısı ile okulu bir yıl uzatmış olacaklar.

  Kredili sistemde kayıt yeniletmek için ders/ekle sil işlemini yaptıktan sonra bankaya harç ücretini yatırmanız yeterlidir. Daha sonrasında aöf bürolarına giderek ders kitaplarınızı alabilir öğrenci kimliğinizin arkasına o döneme ait bandrolü yapıştırtabilirsiniz.

  Ne kadar erken kaydınızı yeniletip büroya kitap almaya giderseniz o kadar karlı olursunuz. Geç tarihlerde gitmeniz kitap kalmaması sorunu ile karşılaşmanıza yol açabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş