babalara hediye - babaya hediye - kendiniz yapabileceğiniz babalar günü hediyesi - en baba şarkılar - babalar günü hediyesi - babalar günü


Babanıza özel kişiselleştirilebilir türden bir hediye önerisi.

Üzerinde Osmanlı Tokadı yazan bir tişört. Bu hediyenin anlamı "Baba sana her zaman saygı duyacağım ve seni çok seviyorum. Sen bizim her zaman liderimizsin." olacaktır. Tabii kişiye göre farklı anlamlara da gelebilir. Ama babanızın çok beğeneceğine eminim. Hele de milliyetçi bir kişi ise.
Diğer önerimiz bir radyo.
Eski zamanlarda radyo çok önemliydi. Şimdinin babaları divaları sultanları radyolar sayesinde meşhur olurdu. Haberler radyodan dinlenirdi. Hatta darbeler radyodan yapılırdı. O yüzden babalarımız annelerimiz kısaca bizden önceki nesiller radyoyu çok sever. Eğer onlara hem güzel bir hediye almak hem de nostalji yaşatmak isterseniz bu radyoyu hediye olarak düşünebilirsiniz. Hazır babalar günü yaklaşmışken yani hediye bahaneniz de varken -ki aslında bahaneye ihtiyacınız olmamalı- babanıza bu radyoyu alabilirsiniz
Tıraş makinesi de babalar günü için önerilebilir bir hediye.

Fakat her baba (ya da erkek) makineyle tıraş olmaz. Genellikle jilet ile tıraş olunur. Tek kullanımlık olduğu için daha sağlıklı olduğu da söylenir. Bazen babalarımız banyodan hemen sonra tıraş olur çünkü böylece sakal ve cilt yumuşar ve daha kolay kesilir. Fakat aynalar buhar tuttuğu için bunu hemen yapamaz erkekler. Bu yüzden nemli ve sıcak ortamlara dayanıklı tıraş aynaları vardır. İşte onlardan bir tanesi:


Lilholmen Ayna
Tüm bu sebeplerden bugünkü önerim bu ayna olacak. Sadece babalara alınacak diye bir kaide yok babalar günü yaklaştığı için şu an babalara daha hoş gidecek bir hediye. Erkek kardeşinize ya da erkek arkadaşınıza da alabilirsiniz.

Son olarak ;
El emeği göz nuru hediyeler her zaman diğer hediyelerden daha kıymetlidir. hazırlaması daha zordur çünkü. Zaten daha değerli bir armağan olmasının sebeplerinden biri de budur değil mi?
Lafı fazla uzatmadan hediyemizin ayrıntılarına geçelim. Babamız için içindeki şarkıları kendi seçeceğimiz bir CD hazırlayacağız. Ben size bulabildiğim kadarıyla baba konulu şarkıları listeledim. Sizin yapmanız gereken şey ise bu şarkıları bir şekilde edinerek (mümkünse legal yollardan) boş bir CD'ye babanızın arabasında evinde bilgisayarında dinleyebileceği türde hazırlamanız. Daha sonra o CD'yi hoş bir LightScribe etiketi ile süsleyin. Yapabiliyorsanız babanız ile beraber bulunduğunuz bir fotoğrafınızı arkaplan (ya da LightScribe) resmi yapın.

Gelelim şarkı seçimine. Aşağıdaki şarkıları dinleyin ve istediğinizi seçip bu güzel armağanı hazırlayın.

Oya & Bora - Bana bir masal anlat baba
İzel - Baba beni maziye götür
Cem Karaca - Baba
Zara - Baba bugün dağlar yeşile boyandı (Sakarya-Fırat dizisinin müziği)
Songül Karlı - Babamın kızıyam
Bülent Serttaş - Ah babam sağ olsaydı (çok duygusal şarkı)
İbrahim Tatlıses - Baba bugün (uzun hava)
Fatih Kısaparmak - Bu adam benim babam
Oktay Kaynarca - Sizin hiç babanız öldü mü?
Cüneyt Tek - Baba - Sözütek
Bedirhan Gökçe - Baba uyan
Ahmet Şafak - Babamı özledim
Aşık Mahzuni Şerif - Ha babam ha
Ekrem Çelebi - Hani nerde babam
Hakan Gürses - Ben babamın oğluyum
Orhan Gencebay - Baba dram (sadece müzik)
Müslüm Gürses - Biz babadan böyle gördük
Emrah - Baba

İsterseniz yabancı şarkılardan da bi liste hazırlayabilirsiniz.


ALINTIDIR.