Çocuklar için en eğlenceli 23 Nisan etkinlikleri

23 Nisan'da çocuğumla neler yapabilirim diye düşünmeyin. İşte çeşitli yerlerde çocuklar için birbirinden eğlenceli aktivite seçenekleri...


Siz de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda özel etkinliklerle çocuğunuza sürpriz yapabilirsiniz.
İşte birbirinden renkli etkinlik listesi:Akbatı AVM’de lego etkinliği

22- 26 Nisan tarihleri arasında lego parçalarıyla donanacak olan alışveriş merkezinin zemin kat havuz önünde 5 dev lego modeli yer alacak. Lego Duplo City Friends ve Bionicle eşliğinde çocuklara eğlenceli bir bayram vaat ediliyor. Hayvan sevgisinin esas alındığı ormanda hayvan kurtarma ve iyileştirme istasyonu temasının işlendiği lego Friends toplu taşıma kurallarını keyifli bir oyunla aktaran lego city hayvanat bahçesi ortaçağ ve uçak temalarının yoğunlaşıldığı bloklarıyla çocuklara eğlencenin yanı sıra temel kavram bilinci de aşılayan etkinlik herkese açık.
Maçka Sanat Parkı'nda çocuk şenliği

22 Nisan Çarşamba günü başlayacak olan Uluslararası Şişli 23 Nisan Çocuk Festivali'nin ilk gününde konuk çocuklar Harbiye'deki Askeri Müze'nin önünde başlayan korteje katılacaklar. Maçka Sanat Parkı'nda Türkiye'den çocuklarla bir araya gelecekler. Maçka Sanat Parkı'nda Almanya Macaristan Gürcistan Makedonya Nepal Bulgaristan'dan gelen çocukların sergileyecekleri birbirinden güzel halk oyunları gösterileri ile unutulmayacak bir gün yaşanacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının stantlarının kurulacağı parkta çocuklar tahta bacak pamuk şekerciler ve macuncular eşliğinde gün boyu eğlenecekler.

KidzMondo'da kültürlerin dansı

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocuk şehri KidzMondo 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda farklı bir projeye ev sahipliği yapacak. 23 Nisan bayramının farklı kültürleri birleştiriciliği özelliğinden esinlenen Kafkas Çin Balkan ve Hint kültürlerinin sergileneceği program barışçıl bir dünyanın mümkün olabileceğini çocuklara sanatla göstermeyi amaçlıyor. Eğlence&Öğrence felsefesinin hayat bulduğu KidzMondo’da Kafkas Çin Balkan ve Hint kültürleri dans gösterileri hikaye anlatıcılığı ve ses-efekt tiyatrosu gibi performans sanatının çeşitli örnekleri eşliğinde çocuk şehri ziyaretçileri Kidizenler ile buluşacak.
KidZania eğlence merkezi

Akasya Avm'de bulunan 4-14 yaş arası çocuklara eğlenerek öğrenme deneyimi sunmak için gerçek bir şehir mantığıyla çocuk ölçeklerinde inşa edilmiş dünyanın ilk uluslararası temalı parkı 23 Nisan'a özel etkinlikler düzenliyor.Devr-i Alem çocuk etkinliği

Zorlu Center 17-27 Nisan tarihleri arasında metro katında çocuklar için yepyeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Kıtalara özgü renkli aktiviter ile farklı bir deneyim yaşayacak olan tüm minikler bu etkinliğe davetli...Sea Life Akvaryum

Türkiye’nin en yeni akvaryumu İstanbul Sea Life Akvaryum birbirinden farklı türlerdeki 15 bin balık ve eğlence dolu faaliyetleriyle çocuklara unutamayacakları bir 23 Nisan hazırladı. Türkiye’de ve dünyada kutlanan 23 Nisan Uluslararası Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sea Life Akvaryum Minika TV ile birlikte Minikafest’te dört gün boyunca çocuklara eğlence ve keşif dolu anlar yaşatacak.
Kids Nook Çocuk Kitabevi

Parti Ağaçev'de düzenlenecek kostüm partisi ile başlayacak. Sonrasında ıhlamur ağacı altında birbirinden eğlenceli bahçe oyunları oynanacak. Çocuklar partide sevimli köpek Goldi'yi misafir edecek sıcacık saçta pişmiş gözlemelerini yerken; Polonyalı Piyanist Kasia'nın büyülü notaları eşliğinde masal dinleyecekler.