ANNECİĞİM


Anneciğim güller neden kırmızıdır? Anneciğim otlar yeşilken gökyüzü neden mavidir? Örümcek neden kendine bir ev değil de ağ yapar? Babacığımneden çalışma masanda oynamama izin vermiyorsun?

Öğretmenim neden okumak zorundayım?

Anneciğim neden okulumu bitirmek zorundayım? Babacığım neden büyümek zorundayım? Anneciğim babacığım neden sizden ayrılmak zorundayım?
Anneciğim neden bana daha sık yazmıyorsun? Babacığım neden eski arkadaşlarımı özlüyorum? Babacığım neden beni bu kadar çok seviyorsun? Babacağım neden beni bu kadar çok şımartıyorsun? Senin minik kızın büyüyor artık. Anneciğim neden beni görmeye gelmiyorsun? Anneciğim yeni arkadaşlar edinmek neden zordur? Babacığım neden evimizi özlüyorum?

Babacığım neden o gözlerimin içine bakınca kalbim çarpmaya başlıyor? Anneciğim neden onun sesini duyunca dizlerim titriyor? Anneciğim neden "aşık" olmak bu kadar zor?

Babacağım neden sana "Babiş" deyince sinirleniyorsun? Anneciğim neden bebeğimin minik parmakları parmaklarıma sıkı sıkı yapışıyor? Anneciğim bebekler neden büyürler? Anneciğim neden bana da bir gün "Büyükanne" diyecekler?

Anneciğim Babacığım neden beni terkettiniz?
Sizi çok ama çookk özlüyorum

Neden gençliğim bu kadar çabuk geçti? Neden gülümsediğimde yüzümde çizgiler var? Neden saçlarım bembeyaz oldu? Neden bir çiçek koparmak için eğildiğimde artık dizlerim titriyor?

Alıntıdır.