Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 25 gifle hepimizi güldürebilen tek adam: Kemal Sunal

  25 gifle hepimizi güldürebilen tek adam: Kemal Sunal  11/11/2014 08:53


  Dünyada pek az millete nasip olmuştur en büyük hüzünlerin ardından bir hediye gibi gönderilen yüzleri güldüren birini kazanmak. Bugün 11 Kasım rahmetli Kemal Sunal'ın doğum günü. Sizler için canlandırdığı 25 karakterle hepimizi güldürebilen tek adam Kemal Sunal'ı saygıyla anıyoruz.

  1944'teki 10 Kasım'da tuttuğumuz yası döktüğümüz yaşları gören Tanrı hemen ertesi günü sanki bir hediye göndermiş bize biraz olsun tebessüm edebilelim diye. 11 Kasım 1944'te bir adam doğdu bu ülkede. Hepimiz farklı şeyleri sevdik farklı şeylerin kavgasını yaptık farklı hayaller kurduk... Ama bir ülke olarak bir bütün halde yapabildiğimiz tek şey oldu her zaman ; ona gülmek. Türk sinemasının belki de taraflı tarafsız herkes tarafından idol olarak kabul edilen tek kişiliği o. 3 Temmuz 2000 tarihinde aramızdan hiç ayrılmamış gibi hala onu izliyor ve hala ona gülerken bulabiliyoruz kendimizi. O kelimenin tam anlamıyla bir efsane ölümsüz tahtı sarsılamaz bir kral. Toplumun her kesimi tarafından benimsenen ve tabulaştırılan bir kültürel değer adeta. Bazı sanatçılar vardır yıllarca severek izleriz. Sevmek başka severek izlemek başka. Biz milyonlarca yürek bu ülkede hepimiz Kemal Sunal'ı çok seviyoruz. Hepimiz bir adamı sevebiliyorsak bu topraklarda neyi paylaşamıyoruz? Belki de kahrına güç bela katlandığımız bu coğrafyadaki tüm dertleri bir kenara bırakıp hep birlikte Kemal Sunal'ı izlemek kurtaracak bizleri. Gülerek daha çok anlaşacağız gülerek daha çok kaynaşacağız ve gülerek barışacağız herkesle. Birilerinin değil hepimizin ortak kültür mirası Kemal Sunal.

  Dedelerimiz de izledi annelerimiz de ağabeylerimiz de çocuklarımız da izliyor ve torunlarımız da izleyecek. Kemal Sunal'ın bir saniyelik bakışı yeterken gülmek için boşuna ağlıyoruz ve ağlatıyoruz birbirimizi... Peki neden bu kadar çok seviyoruz Kemal Sunal'ı? Belki de işin sırrı hepimiz olabilmesindedir. Sizler için 25 farklı karakteriyle bir güzel adamın portresini hazırladık.

  1. Defineci  Bir çoğumuz zengin olma hayaliyle yaşamıyor muyuz? Tıpkı kardeşleriyle İstanbul'un altını üstüne getiren Saffet gibi... İlla bir define aramaya gerek yok her hafta sayısal loto tezgahının önünden geçerken hepimiz birer Saffet olmuyor muyuz?

  2. "Mazlum"

  Çoğumuz dayak yemesek de patronlarımızın manevi şiddeti altında debelenmiyor muyuz? Patronundan dayak yemek için para alan Şaban gibi hissetmiyor muyuz her Pazartesi sabahı?


  3. Memur

  Sefasını süren insanlar etrafımızı çevirmişken kendi sıramızın ne zaman geleceğini beklemiyor muyuz Mülayim misali? Onun gibi bombacı olamıyoruz belki ama onun gibi yutkunduğumuz anlar olmuyor mu bu hayatta?


  4. Kaleci

  Bu ülkede sporcu yok mu? Var elbet onlar da Şaban gibi günün birinde manavda karpuz atıp tutarken keşfedilmeyi beklemiyorlar mı? Umutsa onlarınki de umut illa memur olmaya gerek yok.


  5. Minibüsçü

  Hepimizin atıp tuttuğu olmuyor mu bu hayatta? Dokunmayın Şabanıma'nın minibüsçüsü gibi belli etmesek de salladığımızı yalanın bini bir para olmuyor mu dillerimizde bazı bazı?


  6. Aşık

  Olmuştur illa aramızdan bazılarına sevdiği uğruna girmiştir başı belalara. Dayak da yemiştir atmıştır da Yedi Bela Hüsnü'ye bakıp da kendinden bir şeyler bulan yok mudur?

  7. Fakir


  Hiç aç kaldığımız olmadı mı? Herkesin hayatı tıkırında değil ki kimi bolluktan ne yapacağını şaşırır kimisi de yokluktan. Vitrine ekmek banmasak da olmuştur hepimizin kötü zamanları.

  8. Dilenci
  Yok mudur bizim de beceremeyip de bir şeyleri saçmaladığımız anlar Mavi Boncuk'taki Kemal Sunal'ın dilenci tiplemesi gibi? Bugün ıslık olur yarın başka bir şey...

  9. Öğrenci  Hepimizin okul yılları olmuştur okul yıllarında haylazlık yapan da vardır Şaban'a bakıp da kendinden bir şeyler bulmayan var mıdır okul yıllarına dair?  10. Politikacı
  Bu ülkede siyaset yapan da var siyaseti takip edenler de. Onlar da Zübük'e bakıp görmezler mi benzerlikleri görmezler mi bu ülkedeki siyasetin mizaha ne kadar yakın olduğunu?

  11. Çapkın


  Vardır hepimizin çapkınlık yaptığı dönemler ve zamanlar iyi çocuklarızdır da aslında gençlik yıllarında yapılır bazı haytalıklar.

  12. Reklam yıldızı

  Bu ülkede reklamcı da var reklamlarda oynayanlar da. Onlar da 100 Numaralı Adam'ı izleyip kendilerinden bulmaz mı bir şeyler?

  13. Sakar

  Sakarlık başa bela durum. Her elimiz ayağımıza dolandığında biz de birer Sakar Şakir olmaz mıyız? Onun gibi salatalık yiyemesek de onu aratmayacak sakarlıklara imza attığımız olmaz mı hiç?


  14. Çöpçü
  Bu ülkede çöpçüler de var toplum temizliği için canla başla çalışan. Onların da umutları hayalleri var. Onların da başından geçiyor türlü şeyler. Hepsi birer Kral olamasa da Çöpçüler Kralını görmezler mi kendilerinde?

  15. At yarışı meraklısı  Şans oyunlarına gönül verenler de yok mu aramızda? Her sabah elindeki kuponu doldururken "Şiki Şiki Baba" şarkısını aramaz mı onların kulakları?  16. Paşa

  Her gönülde bir Tosun Paşa yatar bu ülkede Yeşil Vadi'yi göremese de Küçük Enişte'yi tutamasa da herkes kendi keyfince bir paşadır en nihayetinde.


  17. Denizci
  Bu ülkede ömrü gemilerde geçen denizciler de var Süt Kardeşler'deki Şaban gibi. Hepimizin bir süt kardeşi yok bu dünyada ama bir kankamız bir yakın dostumuz bir kader ortağımız var elbet. Onunla olmadık şeyler başımızdan geçmez mi hiç?

  18. Mahkum

  Bu ülkede parmaklıklar ardına giren de var çile çeken de var dört duvar arasında. Davaro gibi çıktığında kan davalısıyla yüzleşmeyi bekleyen de olmadı mı bu ülkenin tarihinde?

  19. Maraba
  Belki de bazılarımız Kibar Feyzo gibi hakim karşısında dil de döktük. Köy ağasını vurmuş olmasak da girdi başımız türlü belalara ve bulduk kendimizi şaşkın bir şekilde mahkeme salonlarında. Yok mu bu ülkenin çiftçisi köylüsü marabası?

  20. Kabadayı
  Bazılarımız da sahte kabadayılık yapmadı mı hiç? Başımız belaya girdiğinde göz dağı vermek istediğimizde dışarıdan ne kadar komik gözükse de efelenmedik mi birilerine?

  21. Türkücü
  Kimimizin de sesi güzel değil mi? Bir şarkı mırıldanıp da bulmuyor mu kendini sahnelerde programlarda? Yazmadı mı bu ülkenin tarihi inşaatlardan imparatorluklara koşanları?

  22. Asker


  Kimilerimiz askere gitti ve orada türlü türlü sakarlıklar yanlışlıklar yaptı. Şabanoğlu Şaban gibi askerlik yapanımız yok mudur aramızda?  23. Bekçi
  Bir zamanlar bu ülkede bekçiler de yok muydu? Kanun ve adaleti sağlamak için dürüstçe çalışan memurlarımıza sahip çıkmıyor muyduk?

  24. Kapıcı


  Çoğumuz apartmanlarda yaşıyoruz kimimiz kapıcılık yapıyor kimimizin kapıcısı var. Her izlediğimizde Kapıcılar Kralını bir parça bulmuyor muyuz kendi hayatlarımıza dair?

  25. Gülen insan

  Belki de gülmeye her zamankinden daha çok bugün ihtiyacımız var. Ama güldürecek kimseyi bulamıyoruz sanki... Neyse ki Kemal Sunal filmleri var bu ülkenin. Her acıya her sıkıntıya rağmen gülebilmek için tek bir nedenimiz var. Bazen film olmasa da olur onun bir tek gülüşüne bakıp gülmemek mümkün mü? Her filmiyle bize bizi anlattı Kemal Sunal. Türkücü oldu kapıcı oldu çöpçü oldu memur oldu gazeteci oldu ağa oldu köylü oldu... O herkes oldu herkes olabildi. O hepimiz olabildi. Belki de bu yüzden hepimiz tarafından çok sevildi. Seni çok özledik güzel adam nüfusumuz kaç milyon olursa olsun sensiz hep bir kişi eksiğiz...

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim gibi suratsızı güldürebilen tek kişiydi.
  Nur içinde yatsın. Çok seviyorum onu.
  Leydihan and Yed-i AdL like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Filmlerini 10'ar kez izlesek de sıkılmadığımız "ee eavat eşoleşek" şeklinde taklidini yaptığımız kendisinden Şaban diye bahsettiğimiz Kemal Sunal gerçek hayatında şakayı sevmeyen hiç gülmeyen acayip ciddi biriymiş. Böyle kendisine el ense çeken arkadaşını "efendi ol biraz" şeklinde uyarır; karda yürürken düşünce kendisine gülenlere ters ters bakıp düştüğü yeri dövermiş.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ali Sunal'dan Kemal Sunal hakkında ağlatan Instagram mesajı

  Kemal Sunal 11 Kasım 1944'de doğdu. Bu özel günde sevenleri ünlü oyuncuyla ilgili sosyal medyada birçok paylaşım yaptı ama oğlu Ali Sunal'ın Instagram'da yazdığı not okuyan herkesi duygulandırdı.

  11 Kasım 2014

  Türk sinemasının efsane ismi Kemal Sunal'ın doğum gününde sevenleri; Twitter Instagram ve Facebook'taki mesajlarıyla ünlü oyuncunun unutulmadığını gösteriyor.

  Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal da Instagram'da yazdıklarıyla herkesi duygulandırdı.


  Ali Sunal "Kemal / Hadi gel bi kahve içelim" kitabının fotoğrafıyla birlikte şu notu paylaştı:


  "Babam çok özledim seni. Bu yıl annem sana 70. yaş hediyesi olarak bu kitabı yazdı. O kadar içten anlatmış ki bize olan hasretimi bu kitapla dayanılır hale getiriyorum. Sen her şeyin en güzelini hak ediyorsun melek babam...

  #iyikidoğdunKemalSunal

  Yaşadıklarımızı anlatacak hem güldürüp hem gözlerinizi dolduracak size bizim Kemal'i yaşatacak beki de hiç hissetmediğiniz tertemiz hiç bitmeyen eksilmeyen masal gibi bir aşka şahitlik yaptıracak bu kitap #KEMALHadiGelBiKahveİçelim"

  FOTOĞRAFLARLA KEMAL SUNAL - ALİ SUNAL
  Ali Sunal'ı ilk kez kucağına aldığında...


  Ali Sunal'ın sünnet töreninde Adile Naşit ile...  Ali Sunal'ın okulundan bir kare... Baba-oğul el ele.

  Yed-i AdL, BOSS and Leydihan like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben bu adama aşığım ya. Bence çok yakışıklı.

  İyi ki doğdun güldüren adam.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Kemal Sunal Belgeseli
  Konu Sahibi Leydihan Forum Belgeseller
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 24.Kasım.2014, 23:02
 2. Kemal Sunal - Japon isi
  Konu Sahibi Kuzey Forum Online Sinema İzle
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Mart.2012, 17:14
 3. Kemal Sunal - Zübük
  Konu Sahibi Kuzey Forum Online Sinema İzle
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Mart.2012, 17:06
 4. Kemal Sunal - Bıçkın
  Konu Sahibi Kuzey Forum Online Sinema İzle
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Mart.2012, 17:05
 5. Kemal Sunal - Yüz Numaralı Adam
  Konu Sahibi Kuzey Forum Online Sinema İzle
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Mart.2012, 17:05

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Var
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  

Giriş