Unutulan Ekran Kilidini Cihazı Formatlamadan Açmak
1-Cihazınızda Usb Hata Ayıklama Modu aktifise cihazı usb kablo ile bilgisayara bağlayın.Eğer aktif değil ise cihazı fastboot modda (cihaz farklılığına göre bootloader moddownload mod gibi isimler alabiliyor.Ancak hepsinin işlevi aynıdır) bilgisayara bağlayın.


2-Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra en altta verdiğim dosyayı indiriyorsunuz.Dosyayı indirdikten sonra bir klasöre çıkartın.


3-Dosyaları çıkarttığınız klasöre girip Shift tuşuna basılı tutarak mouse sağ tuşa basın ve Komut penceresini burada aç seçeneğini seçin.


4-Açılan cmd komut ekranına adb devices yazarak komutu çalıştırın. Eğer cihazınızı bilgisayarınız algıladıysa aşağıda ki resimde ki gibi cihazınız numaralandırılacaktır.Algılamadıysa cihazınızın modeline uygun driver paketini Google üzerinde adb driver olarak aratabilirsiniz.Örneğin "Lg G4 adb driver indir" olarak aratarak ilgili dosyaya erişebilirsiniz.Bulamayanlar bana telefon modelini belirtirlerse driver konusunda yardımcı olurum.


5-Bilgisayarınızın telefonunuzu algıladığını varsayarak devam ediyorum.Şimdi aşağıda verdiğim komutları tek tek sırasıyla girin.
adb shell

su

rm/data/system/locksettings.db

rm/data/system/locksettings.db-wal

rm/data/system/locksettings.db-shm

exit

exit

adb rebootKodlar çalıştırıldıktan sonra cihazınız yeniden başlatılacak.Açıldığında ise desen kilidinin olmadığını göreceksiniz.Sorun yaşayanlar konu altından yazarsa yardımcı olurum.
İlgili dosyayı bu linkten indirebilirsiniz.
http://dl-ssl.google.com/android/repository/platform-tools_r18-windows.zip