Google Project Fi Servisi | HD-2

Teknoloji devi Google bir süredir Amerikada kuracağı Project Fi kablosuz ağı ile büyük ilgi uyandırmıştı. Neyseki bu iddalar resmileşti ve Google Project fi hizmetini resmi olarak kullanıcılarına duyurdu. ABD’nin önemli yer sağlayıcıları arasında yer alan Sprint ve T-Mobile’ın altyapılarını kullanarak nerde olursanız olun ağlar arasında geçişe imkan veriyor.


Şimdilik sadece Nexus 6 modeli telefonlarda davetiye yolu ile kullanılabilen sistem ileri dönemlerde bütün cihazları bünyesinde barındıracak. Sınırsız mesajlaşma ve konuşma özelliklerine sahip tarife için belirlenen fiyat ise 20$ her gb başına ise alınacak ücret 10$ olarak belirlendi.


Google’ın fi projesi için yayınladığı haritaya bakarsak ABD’nin doğu kısmının büyük bir bölümünün hizmet kapsamında olduğunu görüyoruz. Geri kalan bölümlerde ise hizmetin gercekleştiği Alaska da ise hizmetin olmadığı görülüyor.

Hizmetin diğer hizmet sağlayıcıları ile rekabet edeceği kesin ayrıca Google kullanılmayan veri hizmetinin geri iadesinide yapacağını bildirdi. Hizmetin Hangouts ile olan bağlantısı sebebi ile Pc üzerinde Hangouts bağlantısı olan cihazlara da gelebileceği ön görülüyor.Google bu servisle hedeflerine ulaşırsa bu alanda bu düşük fiyatla Dünya lideri olur .