Huawei Ascend P7 bugün Pekin’de tanıtımı gerçekleşti. Bütün detayları belli olan Ascend P7′nin size en detaylı şekilde donanım ve yazılım özelliklerini aktaracağız.

Huawei Ascend P7′de 5 inç’lik 1920x1080p ekran çözünürlüğü sunuyor. IPS panel kullanılan ekran’da 441 ppı yer alıyor. 6.5 mm gibi mükemmel bir incelik sunarken 124 gram ağırlığa sahip. Huawei’nin şıklıkincelik ve hafiflik takıntısının olduğunu bu modelinde de görüyoruz. Ayrıca ekranda gorilla glass 3 teknolojisi de yer alıyor.


Huawei Ascend P7′nin donanım özelliklerine gelecek olursak beklendiği gibi bizi de şaşırtmadı. Yani iddiaların çoğu doğru.HiSilicon üretimi Krin 910T işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 1.8 ghz frekans hızına sahip. Cortex A9 tabanlı 4 çekirdekli işlemci. Gpu olarakta Mali 450Mp4 kullanılıyor. Bu grafik birimi çok yeni değil. Bundan dolayı Full HD ekran çözünürlüğünde nasıl bir oyun performansı sunar belirsiz.

Cihazın üzerinde 2 GB ram ve 16 GB’da depolama kapasitesi yer alıyor. 2 GB ram kendi sade arayüzüne bakılacak olursa yeterli olacaktır. Fakat grafik biriminin çok iyi olmaması ve ram’in de 2 GB’de kalması cihazı oyunlarda zorlayacaktır. 2500 miliamper batarya yer alıyor. Huawei cihazı ince yapmak için bataryayı da az kullanmış durumda.