Yakın bir zamanda Yandex’in ücretsiz olarak kullanıma sunduğu Yandex Navigasyon Android kullanıcıları tarafından Google Play üzerinden 113.000 defa indirildi. Yandex Navigasyon Apple cephesinde ise bu orana yakın bir oranda indirildiğini düşünüyoruz. Apple’ın bir çok uygulamasında olduğu gibi navigasyon uygulamalarının da ücretli olduğunu düşünecek olursak Yandex Navigasyon’un Apple kullanıcıları tarafından oldukça ilgi çekici bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.


Yandex navigasyonun bu kadar kısa sürede bu denli fazla tutulmasının en önemli nedenlerinden biri hiç şüphesiz ücretsiz olmasından kaynaklanıyor.


Ancak Yandex navigasyon sunmuş olduğu hizmetleri ile de ücretli navigasyon uygulamalarına oranla da üstün bir performans sergiliyor. Yandex Navigasyon Uygulaması’nı hemen aşağıdaki Google Play ve App Store ve Windows Phone bağlantılarına tıklayarak indirebilirsiniz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Trafik Olayları

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Yakın bir zamanda gelen bir güncelleme ile Yandex Navigasyon’a bazı yeni özellikler eklendi. Bu özelliklerden bir tanesi de trafik olayları. Yandex navigasyon’daki trafik olayları özelliği ile artı sadece trafık sıkışıklığını değil yolunuzun üzerindeki çalışmaları arızalı trafik lambalarını yol çalışmalarını ve benzer daha bir çok önemli olaydan önceden haberdar olacaksınız. Ayrıca haritaya eklenen konuşma baloncuğu iconlu yorum özelliği ile insanlar yol hakkında yourmlarda bulunabilecek. Bu özellik ile tüm Yandex navigasyon kullanıcıları gittikleri güzergahlarda yaşamış oldukları sorunları anlık olarak paylaşabilecek.

Yandex Trafik Olayları özelliği ile Navigasyon kullanıcılarına yollarda çok büyük bir hizmet vermiş olacak. Ücretli navigasyonlarda bile bulamayacağımız bu özellik özellikle aple kullanıcılarını oldukça sevindireceğe benziyor.

Yandex Trafik Olaylarını aktif edebilmek için navigasyonunuzu açtıktan sonra sırası ile Ayarlar –> Yol uyarıları sekmelerine tıklayın ve gelen ekranda almak istediğiniz uyarılara tik işareti koyun.