Geçenlerde bir yazımızda bu yaz NTT DoCoMo aracılığıyla Japonya’da Xperia A2 ( SO – 04F ) ismiyle bir cihaz çıkacağını duyurmuştuk. Xperia A2′nin 4.3 inç ekrana sahip Xperia Z1 f ( ya da küresel versiyonu Xperia Z1 Compact ) benzeri bir cihaz olması ancak yeni renk seçenekleriyle gelmesi bekleniyor.

one-disclaimer_page_imageBu aşamada çok bi özelliği bilinmiyor ancak bazı söylentiler mevcut Z1 Compact’a çok benzer olacağını Xperia Z2 özelliklerini takip etmeyeceğini söylüyor. Bu söylentilerin doğru olabileceği kanısını canlı tutan sebep ise Sony’nin bu cihaza Xperia Z2 f değil de Xperia A2 diye isim vermiş olması. Çünkü bu cihaz sadece Xperia Z1 Compact’ın başka bir versiyonu olmaktan öte geçmeyecek ve muhtemeldir ki Xperia Z2 f ya da Compact daha sonra tanıtılacak.

Yeni sızan broşürden de anlaşılacağı gibi cihazda 4k video kaydı olamayacak. Broşür Xperia A2 ( SO – 04F ) – Xperia Z2 Tablet ( SO – 05F ) – Xperia Z2 ( SO – 03F ) olmak üzere üç cihazın kamera uygulamalarını karşılaştırır niteliktedir. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyoruz. Bakalım zaman bu cihaz hakkında neler gösterecek…