Bir hackerın potansiyel olarak şifreli e-posta eklerine erişmek için izin verilen bir iOS hatası ile ilgili son raporların arkası kesilmiyor. Şimdi bir başka kusur çıktı. Siri yoluyla varolmasının olduğu ortaya çıkan kullanıcıların ekran kilidini güvenlik bypassı yapılması ve çağrı yapmak veya SMS mesajları göndermek için izin vermekte olan Apple sesli asistanı.

IOS kilit ekranı güvenliği meraklı gözlerden saklanan bir cihazın içeriğinin çoğunluğunu tutması gerekiyor olsa da Siri gibi bazı özellikleri de kilidin açılması olmadan ulaşılabilir olması nedeniyle her zaman sorunlara neden olmuştur. Biz zaten kilit ekranı Apple için sık önerimiz olmadığını birçok iOS 7.0.x güncellemeleri ile gördük ve bu son Siri tabanlı hata ile gerçekten son noktaya ulaşmış oldu.
siriŞimdiye kadar keşfedilmiş olan boşluklar olsa da bu belki en endişe verici olanı. Özellikle potansiyel tüm kişi listesini sunar ve irade dışı çağrı yapmak veya metinler / e-postalar göndermek için saldırma olanağı vermiştir.
Bu özel keşif için Sherif Hashim gider ve onun araştırmasına göre en son iOS 7.1.1 üzerinde çalışan iPhone’u etkiler. Eğer yeni bir iPhone sahibi ve kilit ekranında Siri etkinleştirmesi varsayılan ayarı ile gelmişse bütün herkes ” Çağrı “ ” Metin ” veya ” e-posta ” komutunu gönderimini pasif etmeli ve Siri’yi öyle aktif etmeli. Ilk harfini dokunduktan sonra bir saldırgan sırayla telefon defterinin tam listesini açık eder” Diğer” seçeneğini kullanarak seçenekleri daraltmak mümkün olabilir .

Apple kilit ekranına ilgili geçmişte bazı sıkıntılar düşmüş olsa bile bu çok tekrarlanabilir inanılmaz derecede basit hile normalde Apple ile ilişkilendirmek olmayabilir ama beceriksizlik derecesini gösterir .

Eğer özellikle Biri kişileri içine sinsi ve sizin izniniz olmadan millet mesaj göndermedüşüncesi ile alarma iseniz o zaman eylem en iyi ders tamamenkilit ekranında Siri devre dışı bırakmak ve Applehile düzeltmek için beklemektir .

Bir önceki yazımız olan Gizli Android Kodları: Samsung HTC Motorola Sony LG ve diğerleri için başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.