Merhaba Arkadaşlar !!

Birçok arkadaşımız Android işletim sistemi ile yeni tanıştığı için değişik sıkıntılar çekmekte . Bu sıkıntılar Rom Root Oyun Ve Uygulama Kurarken Hata yada Android telefonunda siyah ekran gelmesi sonucu yeni olduğu için birşey yapamıyor . Bizde bu sıkıntıları bir nebzede olsa giderebilmek için yeni başlayan arkadaşlarımıza birkaç taktik vermek istiyorum.


Öncelikle Root Nedir ?

Root denilen Şey Telefonumuza Adminlik yani sahiplik vermektir. Root yapmadığımız zaman bir çok işlemi Telefonun asıl sahibi pozisyonunda olmadığımız için gerçekleştiremeyiz . Bundan dolayı Root önemli bir işlemdir


Root Nasıl Yapılır ?

Arkadaşlar Size Kolay Yoldan Root Nasıl Yapılır Anlatacağım.
Eskiden Android ilk çıktığı zamanlarda bilindiği gibi root işlemi herkez tarafından bilinmiyor ve çok uzun yollardan root gerçekleştiriliyordu.Fakat şimdilerde ise artık android işletim sistemi kullanıcıları tek bir proğram ile root işlemini gerçekleştirebiliyorlar.sadece yapmanız gereken telefona apk dosyasını yani proğramı atıp çalıştırmak sonrasında ise root işlemini telefonunuzda gerçekleştirecektir.Root işlemi gerçekleştikten sonra telefonunuza veya tabletinize Rom yüklemeye geçebilirsiniz.

-İndirmeniz Gereken Proğram-


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Android Telefona Oyun Ve Uygulama Nasıl Yüklenir ?

Aslında çok basit bir işlemdir . Fakat yine yeni kullanıcıların ilk başta sıkıntı çektiği konulardan bir tanesidir. Uygulama ve oyun yüklemek çok basittir.İlk olarak yeni kullanıcılara internetten apk dosyalarını indirmelerini tavsiye ediyoruz . Sonradan bu apk dosyalarını hafıza kartında boş bir yere atıyoruz . Sonrasında hafıza kartında bu apk uzantılı dosyayı bulup yüklemeye geçiyoruz.

Fakat Yeni aldığımız android telefonlarda bu şekilde oyun ve uygulama yüklemesi yapabilmek için . MENÜ>AYARLAR>UYGULAMA AYARLARI > DIŞARIDAN YÜKLEMELERE İZİN VER şıkkını işaretliyoruz . Her telefonda aynısı yazmıyor . Fakat aşağı yukarı bulacaksınız hemen o sekmeyi .

Birde yüklemesi sıkıntı olan oyunlardan bir tanesi ise Gameloft Oyunları hep yanlış kurulumdan dolayı oyunlar açılmıyor ve kullanıcı oyun çalışmıyor zannediyor . Ama aslında öyle değil .Gameloft oyunlarının yüklenme şekilleri farklı bunun içinde

Gameloft Oyunlarını Çalıştırabilmemiz için Yapmamız Gereken

apk dosyasını indirdikten sonra telefonu uçak moduna alarak oyunu kurmaya başlayın kurmadan önce wifiyide kapatmayı unutmayın.Oyunu uçak modunda kurduktan sonra oyun açılacaktır ve size wifi açılsınmı diye soracaktır.evet diyerek oyunun dosyasını internetten indirebilirsiniz.Sonrasında ise oynamaya geçebilirsiniz Fakat dediğim gibi kurulum yapmaz iseniz Oyun kopya hatası verip çalışmayacaktır.

PEKİ OYUN VE UYGULAMAYI NEREDEN İNDİRECEKSİNİZ.

forumdan dilediğiniz gibi en son çıkan oyunları ve uygulamaları hemen indirebilirsiniz .