Galaxy Note Satışları 10 Milyon Barajını Aştı!
Galaxy Note Ekim 2011’de lansmanı gerçekleştirildiğinde kullanıcılar büyük bir sürpriz ile karşılaşmıştı. Telefon ve tablet karşımı olan Galaxy Note piyasaya sunulduktan sonra hakkında yapılan en önemli iddia bu boyut ile telefon platformunda başarının sağlanamayacağıydı. Oysa telefon bir çok kişiyi yanılttı iyi bir başarı yakalamasının yanında bu alanda oluşturulacak modellerin öncüsü oldu.

Samsung dün Amerika’da gerçekleştirdiği etkinlikte Galaxy Note’un 10 milyon satış barajını aştığını açıkladı. Daha önce yılın ilk çeyreğinde 5 milyon 3. çeyreğinde ise 7 milyon barajını aşmıştı. Şirket daha önce 10 milyon barajına yıl sonu itibari ile ulaşacağını tahmin ediyordu oysa satış grafiğinin beklenenden daha iyi gittiği anlaşılıyor. Samsung’un dünya genelinde daha önce sadece Galaxy S serisi 10 milyon barajını aşmıştı.

Bir diğer ilginç detay ise serinin devamı olan Galaxy Note 2 yakın bir zaman içinde tanıtılacak olmasına rağmen kullanıcıların hala tercihlerinde Galaxy Note’u bulunduması. Daha geniş ve yeni nesil bir ekran genişletilmiş teknik detaylarla Galaxy Note 2 bu ayın sonunda tanıtılacak.

5.3 inç ekranı 1.4GHz çift çekirdekli işlemci ve 8MP led flaşlı kamera ile Samsung Galaxy Note hala Samsung’un en iyileri arasında yer alıyor. Telefon iddialardan da anlaşıldığı üzere 4. çeyrek içerisinde Jelly Bean güncellemesi alacak.