Haberin tarihi:
03 Şubat 2016 15:11

Maliye Bakanı'ndan kulüplere müjde!

Maliye Bakanı Naci Ağbal spor kulüplerinin borçlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal spor kulüplerinin borçlarına ilişkin "Mevcut vergi ile ilgili konuların aşılması gelecekte de aynı sorunların tekrar meydana gelmemesi için yapısal anlamda ne tedbirler alabiliriz bunu konuşuruz çalışırız ve kulüplere de bu konuda gereken desteği veririz" dedi.

A Haber'de katıldığı canlı yayında gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtlayan Ağbal spor kulüplerinin borçlarına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

"Spor kulüplerine gereken desteği veririz"
Spor kulüplerinin vergi borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda görüşlerinin sorulması üzerine Ağbal futbolda mali sürdürülebilirliğin sağlanmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Karşılaşılan mali sıkıntılara sadece bugünün meselesi olarak bakmamak gerektiğini belirten Bakan Ağbal UEFA'nın bu konuda getirdiği kuralların Türkiye'deki bütün kulüpleri kapsamak üzere yeni baştan gözden geçirilmesinin önemine değindi.

Ağbal şöyle devam etti:
"Mevcut vergi ile ilgili konuların aşılması gelecekte de aynı sorunların tekrar meydana gelmemesi için yapısal anlamda ne tedbirler alabiliriz bunu konuşuruz çalışırız ve kulüplere de bu konuda gereken desteği veririz. Ama buna sadece bugün var olan bir borcun ötelenmesi meselesi olarak bakmamak lazım. Bu yaşadığımız sorunları bir daha yaşamamak için ne tür tedbirler almamız gerekir onu konuşacağız."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor