Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İsrail Yıldızının Türklerle Bağlantısı  İsrail Yıldızının Türklerle Bağlantısı
  Günümüzde İsrail’in Sembolü olan altı köşeli yıldızın Türklerle bağlantısı

  ED tamgası Ön-Türkçe’de “ Var Etme yaratma” anlamına gelir. KÜN-EKİ ( GÜN-AY Güneş ve Ay ) sembolü içiçe tersyüz iki üçgendir. Altı köşeli yıldız ( Hexagram ) olarak da bilinir. Bu şekli İdil-Oral ve Alplerde Kamunlar vadisinde şu şekillerde görürüz.

  EDİN-ER EDİN-İR DİNGİR TENGİR TENGRİ TENRİ ve TANRI değişiminden geçmiştir. EDİN-ER Sümercede TANRI demekti. Sonraki bin yıllarda DİNGİR de aynı anlamda kullanılmıştır.

  EDİS kelimesi M.Ö.3000’lerde Ege bölgemize ve Yunanistan’da varlık gösteren ve Ön-Türk olan Pelasglar’da Tanrı anlamına gelirdi. I O = ED IS ONG = Yaratma Başarısı = Yaratan demekti.

  Ön-Türkçe’de UÇU-EKİ tanımlanır. “Gök İkilisi” anlamına gelir. M.Ö.3000 yıllarında Ortadoğu’ya indiği sanılmaktadır. Aslı bilinmediği fakat kutsal sayıldığı için İslamiyet’te Mühr-ü Süleyman Yahudilik ve Hıristiyanlık’ta Davud’un Yıldızı ( Star of David ) olarak bilinir. Selçuk ve Osmanlı sanatında çiniler tabaklar sahan ve siniler üzerinde tahta ve tavan süsleri arasında çok sık kullanılmıştır..

  MÜHR-Ü SÜLEYMAN Tanrının CELAL ve CEMAL sıfatlarını sembolize eder. Bu yüzden Gök ikilisi yani iki ilahi vasıf açıklaması son derece yerindedir. Kur’an’da anlatıldığına göre Süleyman bu MÜHÜR’ü yüzüğünde taşırmış. O yüzüğe sahip olduğu sürece de kuşların Karıncaların dilini anlar cinlere hükmedermiş. Bir gün cinlerden biri bu yüzüğü çalmış SÜLEYMAN da bu kudretini kaybetmiş.

  Altı köşeli yıldız bugün dünyada İsrail bayrağı ve Yahudi sembolü diye bilinmektedir.Yahudiler’in altı köşeli yıldız’ı kendilerine sembol ve bayrak yapmaları Musevi Hazar Türkleri’nden dolayıdır. Bilindiği gibi Dünya Musevilerinin yarısından çoğunu Hazar Türkleri’nin soyundan gelenler oluşturmaktadır. (Bakınız: Arthur Kostler 13. Kabile Ansiclopedia Judaica) İsrail bayrağına mavi renkte işlenmesinin sebebi de mavi rengin hemen hemen bütün Türk boylarında Tanrı’ya işaret etmesidir ( Gök rengi ).

  İstanbul’daki yüzlerce yıllık tarihe sahip pek çok caminin tavan duvar ve cam süslemelerinde de Mühr-ü Süleyman deseni bulunmaktadır. Mühr-ü Süleyman metal ahşap mimari dokuma gibi pek çok dalda nakış amaçlı kullanılmıştır. Taş ağaç cam kağıt vb. satıhlarda merkezî motif niyetine kullanılmıştır. Osmanlılar’da ise başta hamam kubbe delikleri olmak üzere mezar taşları cami tezyinatları padişah gömlekleri sancaklar anıtlar ve kemer kilit taşlarıyla çini seramik gibi mimariyi ilgilendiren hususlarda mutfak eşyalarında çeşmelerde sebillerde giyim eşyaları ve takılarda kullanılmıştır.

  Aslında altı köşeli yıldız Yahudiler’den ve İsrail Devleti’nden çok önce bizde Anadolu’da kullanılmıştır. Anadolu Selçukluları Artukoğulları ve İlhanlılar’ın eserlerinde bilhassa kubbelerin kilit taşlarında sık rastlanır.

  Antalya ve çevresine yerleşen Teke Türkmenleri’nden dolayı bu bölgenin adı Teke Sancağı olarak isimlendirilmiş ve 14 Mayıs 1373′te Teke Beyi Mehmet Bey Antalya burçlarına beyaz zemin üzerine kırmızı altı köşeli yıldız ve uçlarında Müslüman Türk’leri de betimleyen altı adet hilal ekleyerek ve bayrak ucunda kutsallığı ve göksel ışığı betimleyen çift şerit eklenmiş Hazar Bayrağı’nı asmıştır.
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.
  Çocuklar uyurken sessiz olunurZiyaretçilere, Gizli İçerik! ölürken değil.!

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aslında altı köşeli yıldız Yahudiler’den ve İsrail Devleti’nden çok önce bizde Anadolu’da kullanılmıştır.
  Hırsız yahudiler.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Gamalı Haç olarak bilinen "ÖZ" damgasıda buna dahil.Başkaları tarafından kullanılmasıyla değer kıymet anlaşılıyor maalesef
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş