Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  bayrak Türk Soyunun Gizli Gücü..

  Türk Soyunun Gizli Gücü..


  Türkler birçok insanlık meziyetlerini varlıklarında toplamış bir millettir. Kahramanlık savaşçılık teşkilatçılık gibi dünyanın başka hiçbir milletinde bir bütün halinde görülmeyen üstün vasıflarımız yanında; güzel sanatların çeşitli dallarında ulaştığımız seviye de bunun inkarı mümkün olmayan delilleridir.


  Dünyanın en büyük kahramanları Türk soyunun oğulları arasından çıkmıştır. Dünyanın en büyük zaferleri Türk ordusunun eserleridir. Dünyanın her bakımdan en büyük devletlerinin ve imparatorluklarının sahibi de Türklerdir.

  Güzel sanatların en üst basamaklarında oturmakta olan insanlar arasında Türkler az değildir. Mimarlıkta Sinan; Şiirde Yunus Emre Nevdi ve Fuzuli; Musikide Itri ve Dede Efendi bir millete tek başlarına şereflerin en büyüğünü sağlayacak çapta sanatçılardır.

  Cihan tarihinin akışı içinde dünyanın en büyük en muhteşem ve en uzun ömürlü devlet ve imparatorluklarına sahip oluşumuz bu büyük meziyetlerimizin tabii sonucudur.

  Fakat bu büyük meziyetlerimizin neticesi olup yüzyıllarca sürüp giden dünya hakimiyetimiz bir çok milletleri Türk’e düşman etmiştir. Düşmanlarımızın çokluğunda Müslümanlık-Hıristiyanlık mücadelesinde İslamiyet’in tek başına savunuculuğunu yaparken yüzyıllarca Hıristiyan dünyasını kabuğunun içinde bırakışımızın rolü de az değildir.

  Bu dış düşmanlarımızın yanında bir de iç düşmanlarımızın bulunduğu da unutulmamalıdır. Son büyük imparatorluğumuzun çöküş yıllarında ve çöküşünden sonra eski çağlarda istila edilmiş toprakların mensuplarından olup da içimizde kalanların yıllardan beri sürüp giden düşmanlıkları da cemiyetimizin manevi hayatında devamlı olarak yaralar açıp durmaktadır.

  Dış ve iç düşmanlarımızın Türk’ü vurmak için giriştikleri hareketlerde yüzyıllardan beri ustalıkla kullandıkları bir kozları vardır. Bu Türk’ün sıfatıdır. Doğru mert yiğit ve efendi Türk; hileye gerektiği derecede akıl erdiremediği için düşmanları tarafından kolayca kandırılıp vurulmaktadır.  Göktürk çağının düşmanı Çinli o ulu ataları güzel Çinli prensesleri ipeği vesairesiyle kandırıp vurmuştu. Selçuklular ve Osmanlılar devrinde bu cins hilelerin en tehlikelileri dini elbiseye büründürülerek Türk’ü uyutmak şeklinde yürütüldü. Tanzimat sonrasının sıkıntılı ve tehlikeli yıllarında ortaya çıkan <ittihad-ı anasır> dolması da; saf temiz ve hileye akıl erdiremeyen Türk’ü neredeyse son devletini kaybettirecek hale getirecekti.

  Tarih; düştüğümüz büyük sıkıntılar ve tehlikeler sırasında <Oğuz Kağan> ve <Ergenekon> destanlarındaki yol gösterici ve kurtarıcı <Bozkurt>un her zaman soyumuzun içinden çıkıp başına geçtiğini ve Tanrı’nın en yüce soyunu tehlikeler içinden çıkarıp zafere ve selamete ulaştırdığını gösteriyor.

  Asya’da dağınık parçalar halinde yaşarken Türk soyunu bölünmüşlükten kurtarıp bir bütün haline getiren Tanrıkut Mete bunun tarihte ilk büyük örneğidir. Gök Türkler çağında deniz büyüklüğündeki Çin kıtasında eritilmeye çalışılırken kırk arkadaşıyla birlikte o büyük destanı yaratan Kür Şad bunun Türk ruhunu büyüleyen misallerinden birisidir. XX. Yüzyılın başlarında Hıristiyan dünyasının Türk’ü haritadan silmek üzere harekete geçtikleri ve artık her şeyin bittiğinin sanıldığı sıralarda Türklerin tarihte armağan ettikleri <Milli Mücadele> ise bunun son örneğidir.  Türk soyunun gizli gücü işte bu devletinin büyük tehlikelerle karşılaştığı sıralarda içinden çıkarıp başına geçirdiği ulularının etrafında perçinleşip milli varlığını tehlikeden sıyırmasıdır. Bu güç Türk’e Tanrı’nın bağışıdır. Bugüne kadar karşılaştığı tehlikelerde olduğu gibi bundan sonra karşılaşması mümkün ve muhtemel olanlarla da Türk bu gizli gücü ile düşmanının mutlaka alt edecektir.

  Soyumuzun son kalesi Türkiye bir müddetten beri büyük tehlikelerle karşı karşıya bulunmaktadır. Bir kısım siyasilerin kaprislerinin büyük rol oynadığı yakın hadiseler sonunda içine girmiş bulunulan durum elbette ki omuz silkinebilecek cinsten değildir. Ama karamsarlığa kapılmaya da lüzum yoktur. Türk soyunun gizli gücü sonunda mutlaka kendisini gösterecektir. Son günlerin kıpırdanmaları bunun belirtileridir.

  Türk düşmanları hangi oyunlara başvururlarsa vursunlar emellerine ulaşmaları imkansızdır. Çünkü; <Üstte gök basmadığı altta yer delinmediği> takdirde Türk soyunun yurdunu ve türelerini hiçbir kuvvet yok edemez.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İbret alınacak bir yazı.Paylaşım için teşekkürler..
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Özlenen devirler.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Türk adı bu gidişle sadece ağızlarda kalacak ne yazık ki..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş