Akvaryum Balıkları Aslan Balığı Bakımı ve Özellikleri Aslan Balığı Resimleri Aslan balıkları kendinden küçük balık yumuşakçalar ve eklembacaklılar ile beslenebilen avcı bir türlü olduğu için en az 250-300 litrelik standart tuzlu su karışımında kendi boyutlarına uygun büyüklükte balıklar ile topluca bakılabilir.Fakat genellikle kendi türleriyle birlikte bakılması tavsiye edilir.Akvaryum sıcaklığı 25 derece olmalıdır ve akvaryum ortamında üretilemeyen cinsiyet tayinide çok zor olan bir türdür. Aslan balıkları akvaryum ortamında beslenmesi kuru yelmede olabileceği gibi canlı yemlerle ile küçük balıkla beslenmesiaslan balığının renklerini ve sağlığını olumlu yönde etkileyerek maksimum boyutlara erişmesini sağlayacaktır.
Bakımı uzmanlık isteyen aslan balığının yetişkin ergin bireyleri 35 – 38 cm uzunluğa ve 480 gram ağırlığa kadar ulaşabilir. Fakat bu boyutlara ulaşması akvaryum ortamında oldukça zordur.

Pterois yani aslan balıkları göz alıcı renkleri ve gösterişli yüzgeçleri ve kırmızı ve esmer çizgileriyle tuzlu akvaryumcularının beslediği bir prestij balığıdır.