Anemon ve Palyaço Balıkları Palyaço Balığı beslenmesi üremesi Palyaço Balıkları akvaryum koşulları nasıl olmalı palyaço balığı resimleri palyaço balğının tüm özellikleri ve bakımı Palyaço Balıkları nasıl yaşar akvaryumda yanında hangi canlılar bulunur ?Palyaco Balığı-clownfish olarak bilinir ve oldukça sevimli balıklardır. Palyaço Balığı tatlı su Cichlid familyasının akrabasıdır ve dayanıklı balıklardır. Palyaço balığı son yıllarda kapalı sistemlerde üretilmeye başlanmış ve akvaryumlarda da üretiminin gerçekleşmesi memnuniyet verici olsa da satılan balıkların renk ve formu üst düzey olarak artık eskisi gibi değil dersek doğru bir ifade olur. Palyaço Balığı (Amphipron percula) nesli tükenen balıklar listesine alındığından renk ve form düşmesi bir yana her koşulda üretimi memnun edicidir. Amphiprion (Palyaço) Balığı Akvaryum Üretimi forumumuzda da gerçekleştirilmektedir. Palyaço Balığı aslında birçok gencin veya ailenin deniz akvaryumuna merak sarmasının ve hatta mutevazi dahi olsa akvaryum kurmasını sağlamaktadır. Palyaço Balığı ifadesi aslında genel bir yerel isimdir ama Palyaço Balığı denildiğinde pembe Amphipron percula geliyor olsa da birçok farklı türü bulunmaktadır.


Anemon ve palyaço balıkları birlikte yaşam sürerler. Anomonlar zehirli tentekülleri ile palyaço balıklarını diğer canlılardan korur palyaço balıkları da anemonları besler bakımını yapar.Palyaço Balığı Genel adı; Amphipron percula

Habitat bölgesi; Melanesia ile Kuzey Queensland

Gıda alışkanlığı; Hazır kuru yemler ve ev yapımı gıdalar ile canlı yemler.

Tavır karakteri; Palyaço Balığı Nispeten barışçıl

Türdaş davranışı; Agresif ve orta düzey sertlik

Tuz değerleri; 1.023

Akvaryum ısısı; 25 - 28 ºC

Ulaşılan Boy; 10 cm

Mercan uyumu; Uyumlu

pH değeri; 8.2 - 8.5

Palyaço Balığı Çoğalma Biçimi; Yavru bireylerin alınarak el tutturulması sonrası uygun şartlarda düzenli yumurtlama şeklindedir. Hepsi erkek doğan yavruların içinden baskın olanlar dişi olur. Anemon konak olarak kabul edilir ve üreme isteğinde tetikleyici rol oynar. 7 ila 8. gün suya dağılan larvaların toplanması ardından Percula Üretim Çalışmalarım~Rotifer Süreci gibi bir beslenme periyotu uygulanmalıdır.Palyaço Balığı Akvaryum Uyumu...

Palyaço Balığı akvaryumda bakımı kolay ve gereksinimleri fazla olmayan bir türdür. Yabancı kaynak arzusunda olanlar için Ocellaris clownfish - Wikipedia the free encyclopedia sayfasına göz atabilirsiniz. Palyaço Balığı beslemek için elbette kötü şartları hazırlamamak ve akvaryumlarını basite indirgenmemek gerekir. Olması gereken şartların hazırlanmadığı akvaryumlarda Palyaço Balığı ne güzelliğini sergiler ne de keyif verir. Palyaço Balığı bazı yaygın sorunlara açıktır bunlardan en çok öne çıkan beyaz pamuksu oluşumların kuyruk yüzgeç ve mukoza üzerinde görünen mantarımsı oluşumlardır. Palyaço Balığı satın alma aşaması bu sorunlardan uzak kalmak veya tersi olarak bu sorunlarla haşır neşir olma aşamasının belirleyici noktası konumundadır. Bu yüzden Palyaço Balığı seçerken son derece seçici olunmalı ve özellikle mütevazi bir akvaryum yapısı hazırlanmışsa daha da seçici olmak gerekir. Bu tarz sorunlar Palyaço Balığı üzerinde sizin akvaryumunuza da gelebilir veya uygun olmayan şartlar yüzünden akvaryumunuzda da bu sorular ortaya cikabilir. İthal edilen Palyaço Balığı yolculuk aşamasında paketleme kalitesi paketlerde bulunun balık sayısı paketlerdeki su litresi evlerinize ulaşan Palyaço Balığı sağlığını belirler. Palyaço Balığı satın almadan önce üzerinde deformasyon mantarımsı topak halinde beyaz oluşumlar barındırmamalı akvaryuma ilgili yeme ilgili gözleri net ve hareketli olmalıdır. Bilindiği gibi azımsanmayacak sayıda Palyaço Balığı hedef yapılarak düşük hacimli ve başka canlı bulundurulmayan akvaryumlar ile başlanır veya başlanmak istenir. Bu tarz Palyaço Balığı akvaryumu kurulumlarında tuzluluk değerleri 1019 ve 1020 aralığında tutulursa sorunlardan daha uzak bir ortam sağlanabilir.


Genel olarak bizler böyle mutevazi hedefle başlanan akvaryumların bu yapılarda kalmadığını bildiğimizden daha oturaklı ekipman olarak daha fazla destek olabilecek ve hacim olarak 100 litre gibi daha fazla anlam ifade edecek hacimleri tercih ederek kurulum yapmanızı öneririm. Palyaço Balığı beslemek istenirken tek bir birey tercihi yapmak aslında hatadır. Hata ifadesini biraz açmak gerekirse palyaço balığının sizin elinizde mutlu olması isteniyor ve en az Palyaço Balığı kadar beslemek isteyenin de mutlu olması için çift olması gerekir. Daha az stres ve uyumlu çift görselliği sizi cok daha mutlu edecektir. Tek olan Palyaço Balığı bir süre sonra görsel ve beklenti olarak sizin arzunuzu karşılamakta zorlanacaktır. Palyaço Balığı çifti genel olarak konak arayışı içinde bir tavır sergiler. Akvaryumlarında mecburiyet olmasa da doğal iç güdülerini sergilemeleri ve aslında görsel olarak da sizi tatmin etmesi icin konak bulundurmak yerinde olur. Palyaço Balığı doğal ortamında genellikle anemon kullanir zaten yaygın isimleri de anemon balıkları olarak lanse edilir. Palyaço Balığı beslemek istiyor ve mutevazi bir akvaryuma sahip olup anemon bakımı için akvaryumunuz uygun sartlara sahip değil ise nispeten bakımı kolay Leather Xenia vb gibi mercanları duruma göre tercih etmek yerinde olacaktır. Palyaço Balığı karakterlere göre farklı ve değişken mercanları konak olarak kabul edebilirler.