Akvaryumlarda Salyangoz Sorunu Akvaryuma Salyangoz Neden Gelir Nasıl Yok Edilir?
Akvaryumdan salyangozlar nasıl temizlenir Salyangozlardan kurrulmak için ullanılan Salyangoz Kapanı video izle Akvaryumlarımızı saran salyangozlarla mücadele etmek gerçekten sıkıcı ve uğraş gerektiren bir iştir.


Tatlısu salyangozları akvaryumlarımızda nüfuslarının kontrolleri sağlandığı sürece oldukça zararsızdırlar. Artık yemleri yiyerek akvaryumda aşırı yemlemeden kaynaklanan kirliliği önlemek; akvaryumumuzda oluşan yosunları yyiyerek yosunlaşmayıı denetim altında tutmak gibi yararlarıı da yok değildir. Problem akvaryumunuzun camına yapışmış olarak gördüğünüz birkaç salyangozun bir hafta gibi kısa 1 sürede düzinelere ulaşmasıyla başgösterir. Bir anda bilhassa bitkili akvaryumlarda salyangoz nüfusunun patlaması artık kaçınılmaz 1 sondur.peki akvaryumunuza salyangoz nereden gelir? Salyangozu engellemek ıçin alınacak tedbirler nelerdir?salyangoz nüfusu nasıl denetim altına alınır?Akvaryumunuza salyangoz nereden gelir?

akvaryumunuzda hiç salyangoz olmadığı halde bilhassa akvaryumculardan aldığınız diri bitkilerin akvaryuma alınmasıyla bittki üzerinde var olan salyangozlar ve daha ufak olan salyangoz yumurtaları biitki ıle beraber akvaryumunuza sevk edilmiş olur.diğer 1 sevkiyatta akvaryuma yeni aldığımız çakıllarda var olan salyangoz ve yumurtaları ıle gerçekleşir.en nihayet sevkiyat ıhtimalide yeni aldığımız balıklarla beraber balık torbası ıçinde bulunan salyangozların akvaryumumuza ıkameti ıle gerçekleşebilir.

salyangozda En ehemmiyetli Müdahale Tedbir…

Salyangozsuz 1 akvaryuma zamanla salyangoz bulaşması kaçınılmaz 1 nihayet olacaktır.çünkü akvaryumunuza yerleşebilecek 1 salyangoz yada birkaç yumurta süratli üreme ıle salyangoz ıstilasına sebep olabilir.bu yüzden salyangozlar ıçin lüzumlu tedbirlerin alınması gerekir.yeni alınan bitkilerin akvaryuma dikilmeden evvel ıyice yıkanması belki yumurtalar ıçin olmasa da anaç salyangozlar ıçin ıyi 1 tedbirdir. Akvaryumunuza yeni çakıl aldığınızda çakılları mutlaka ıyice yıkamanızda en azından salyangozların 1 kısmının akvaryumunuza girmesini engelleyecektir.yeni balık eklerken de balık torbasında gelen suyun akvaryuımunuza boşaltılmaması gerektiğini de hatırlatmamıza gerek yoktur sanırım.


salyangozu büsbütün yok etmek zordur asıl olan salyangoz nüfusunu denetim altında tutmaktır.

salyangozlar süratle üreyebilen canlılardır.akvaryumlarda büsbütün atılması yok edilmesi oldukça büyyük 1 gayret gerektirir.buna karşın başarı olasılığı oldukça düşüktür.bu yüzden nüfusun denetim altına alınması yani çoğalmanın önlenmesi daha mantıklı 1 yaklaşım olacaktır.


salyangoz Nüfusunun Konrolünü Sağlama Yolları:


• Salyangozlar oksijene ıhtiyaç duyan canlılardır.oksijen azlığında akvaryumunuzun camında su yüzeyine yakın bölgelere tırmanırlar.akvaryum camındaki bittki üzerindeki veya tabandaki çakıldaki salyangozların elle toplanması nüfusun artmasını engeller.ancak akvarist ıçin daimi denetim güdüsü ve bezginliği oluşturacağından tesirli 1 metot değildir.

• Cam 1 kavanozun ıçine salyangozların seveceği marul ınce kesilmiş kabak veya salatalık koyularak akvaryum tabanına gece yerleştirilmesi ıle kavanoz ıçinde sebzeler üzerinde toplanacak salyangozların akvaryumunuzdan çıkarılması tesirli 1 yöntemdir.• Macracanta beta ve gurami balıklarıda ıyi 1 salyangoz yiyicilerdir.çoğu vakit cichlid balıklarının beslendiği akvaryumlarda da salyangoz görülme olasılığı fazla azdır.bu cin balıklar besleyerek de salyangoz ıstilası önlenmiş olacaktır.

• Akvaryumculardan alabileceğiniz slayangoz ıçi hazırlanmış ılaçlar akvaristlerin hizmetine sunulmuş olmakla beraber tavsiye edilmeyen 1 yöntemdir.salyangoz nüfusunu azaltan bu kimyasalların balıklarınıza ve bitkilerinize ziyan verebileceği unutulmamalıdır.


• Nihayet dönemde piyasaya sürülen türlü markalarda salyangoz kapanlarıda nüfusun kontrolünü sağlayacaktır.

• En nihayet metotda akvaryumunuzu boşaltıp bütün kombinasyonu temizledikten sonra yeniden kurmanızdır.oldukça külfet gerektiren 1 yöntemdir.yeniden akvaryum kurmakta akvaryum suyunun ıstenen değerlere ulaşması azot döngüsünün sağlanması gibi 1 fazla riski beraberinde getirecektir.

Kaynak : pet34

Salyangozlardan kurrulmak için kullanılan Salyangoz Kapanı