Bakteriyel iç parazit tedavisi tüberklozdropsybloat
Bu ilaç flagellparazitsel ve bakteriyel kökenli hastalıklarda geniş spectrumlu kullanılabilir.
Belirtiler:

Karınlarının şişkince olmasından süs balıklarının bakteriyek iç hastalıklarından rahatsız olduklarını anlayabilirsiniz.Bu durumda ayrıca çoğunlukla pullarının kabarık ve gözlerinin fırlak olması görünümü ile birlikte olur.Diğer belirtiler ise sallantı yüzme hareketleri göstermelerirenklerinin koyulaşması iştahlarının azalması ve en sonunda tamamen isteksiz bir durum almalarıdır.Hastalığı geç saptasanız bile sera baktopur direct kullanılarak hastalıklı balıkları tedavi ederve henüz saptanamamış olan balıkları hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.

Kullanma talimatı:
50 litre akvaryum suyuna 1 hap koyunuz.
Tedavi süresince akvaryum suyunu iyice havalandırınız.

CO2 gübreleme sistemini kapatınız.Kömür filtresi kullanmayınız.

Üç gün sonra kısmen (%50 oranında) suyu yenileyiniz.Balıklar yine hastalık durumu gösteriyorsa tedaviyi yenileyiniz.

Balıklar sağlıklı iselersuyu değiştirten sonra sera aqutan ve nitrivec ile yeni su hazırlanır.Bu durum sera baktopur direct kullanımı nedeniyle akvaryumdaki yararlı bakterilerin de yok edilmiş olmaları bakımından gereklidir.

Ayrıca sera super carbon ile fitreleme yapılmasını öneririz.

Hastalık ilerlemiş ise sera bactopur direct hapını akvaryum suyu ile doldurduğunuz iki litrelik kaba (örneğin küçük bir plastik leğen) atarak eritiniz.Hastalıklı balıkları 30 dakika bu kapta bulundurunuz ve sonra balıkları akvaryuma alınız.Sonra yoğun banyo suyunu dökünüz.Normal dozda akvaryum tedavilerini sürdürünüz.

Tedavi sona ermesinden sonra sera fishtamin kürü ile balıkların dirençlerini arttırınız.

Sera bactopur direct deniz suyu akvaryumundaki basit hayvancıklara yaramaz.Bu nedenle hastalıklı balıkları yanlızca yoğun banyoda tedavi ediniz.

Bileşimi:
Nifurpirinol 276mgbinding agent ad 10g
Besin maddesi yapımında kullanılan hayvanlar için kullanılamaz.Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı bir yerde ve kilitli olarak saklayınız.Oda sıcaklığında(15-25 C) ve karanlıkta muhafaza ediniz.

Son kullanım tarihinden sonra kullanılamaz.(alıntı-isak-)