Diş beyazlatan doğal yöntemler

Evinizde bulunan malzemelerden bir karışım hazırlayarak bembeyaz dişlere sahip olmanız mümkün.

Günümüzde diş beyazlatmak için klinikte yapılan işlemler çok yaygınlaştı. Fakat bu işlemlerde kullanılan ürünler dişlere kalıcı zararlar veren maddeler içeriyor.
İşte evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemler…
- Portakal kabuğunun iç kısmı ile 45 saniye boyunca dişlerinizi ovuşturun. Portakal kabuğunun beyaz kısmı dişlerinizin daha beyaz olmasını kolaylaştıran bir madde içerir. Bu işlemden yarım saat sonra dişlerinizi fırçalayın.

- Çilek ve karbonat ile kendi diş macununuzu hazırlayabilirsiniz. Çilek doğal bir beyazlatıcıdır. Çilekleri ezip karbonat ile karıştırın. Bu karışımı dişlerinize uygulayın ve 20 dakika bekletin ve yıkayın. Bu işlemden sonra da yarım saat bekleyin ve dişlerinizi normal şekilde fırçalayın. Bu karışımı çok sık kullanmamaya özen gösterin. Haftada bir ve iki haftada bir kullanabilirsiniz.
- Günde bir elma ve bir dilim papaya tüketin. Elma ve papayanın içindeki maddeler dişleri beyazlatırken diş etlerinin güçlenmesine de yardımcı olacaktır.
- Dişlerinizi fırçalarken diş fırçanıza bir miktar odun külü koyup dişlerinize yedirin. Bu işlemin hemen ardından ılık suyla temizlediğiniz dişlerinizi başka bir fırça ile fırçalayın.


- Bir bardak kaynar suya iki yemek kaşığı adaçayı ekleyin. Ilıdıktan sonra her öğün sonrasında ağzınızı bu karışımla gargara yapın. Yemekten sonra adaçayı yaprağı çiğnemek de işe yarayacaktır.
- İki yemek kaşığı oksijenli suyu bir yemek kaşığı suyla karıştırın. Yumuşak pamuğu bu suyla ıslatın ve lekeli dişlerinizi bununla silin. Bol miktarda suyla ağzınızı çalkalamayı unutmayın.
- İki dakika boyunca muz kabuğunun içiyle dişlerinizi ovalayın. Bu işlemi istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz. Muzun içindeki salisilik asit diş minesini beyazlatmaya yardımcı olan bir maddedir.
- Karbonat tozunu diş fırçanıza dökün ve dişlerinizi tek tek ovalayın. Unumsu yapısı sebebiyle uygulaması zor olsa da dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olacaktır.