Lazer Ağız Kokusu tedavisinde kullanıldığına ilişkin her hangi bir yayın bulunamamaktadır. Fakat kullanılması fevkalade isabetlidir. Tonsil yüzeyine koterizan uygulamalar yapılabildiğine göre benzer uygulamalar dilin arka bölgesinde sınırlı bir alana uygulansa bir mahzuru olmasa gerekir.

Öte yandan İngiltere'de yayımlanan 'New Scientist' isimli tıp dergisinde yer alan bir makaleye göre İsrail'in Kfar Saba Tıp Merkezi'nde kronik ağız kokusu sorunu olan 53 hasta üzerinde uygulanan 15 Dakikalık yeni teknik başarılı oldu. Ağiz kokusunun en kötü biçimine yol açan 'halitosis' hastalığının tedavisinde yeni bir yöntem olan Lazer tedavisinde hastaların yarıdan fazlası için bir seans yeterli oldu.

Yeni yöntemle iki üç seansta sorun tamamen çözüldü. Doku Lazerle temizleniyor ağız kokusuna çoğunlukla damak ve dişlerin çevresinde yerleşen bakteriler yol açıyor. İlerlemiş vakalarda bademciklerdeki bakteriler de agiz kokusunda etken oluyor. Yeni tedavi yönteminde bademciklerde enfekte olan doku lazerle temizleniyor ve bir daha bakterilerin yasayamayacağı bir doku oluşturuluyor.